Küsimus:

Tere!

Meil on 2 kuune saksalambakoer, kes hammustab. Algul hammustas õrnemini aga iga päevaga läheks nagu julgemaks. Isegi pai ei saa enam teha, kui ta just väsinud ei ole. Kas te saate meid kuidagi aidata, kuna see muutub juba tüütuks ja valus on ka xD ...

Vastus:

Tere Kristel!

Kindlasti saame Teid aidata, sellises vanuses koerad on meie õnneks kõige vastuvõtlikumad muudatustele, see on ka üks põhjustest, miks ka ebameeldivad käitumised tekivad ja süvenevad siis väga kiiresti.

Näksimine ja hammustamine on üks ebameeldivaimaid käitumisprobleeme, millele tuleks kiiresti eos punkt panna. Samas probleemi lahendamiseks on vaja meil aru saada, kus kohast selline käitumine tuleb ja mille tõttu see ära ei lõpe, vaid aina süveneb. Kutsikate näksimine ja hammustamine tuleb nende kaasasündinud instinktist õppida läbi mängu, nende näng käib käte puudumisel aga paljuski läbi hammaste. Kutsikad sakutavad, tirivad ja väänavad üksteist hammastega teisest kinni hoides. Sama püüab ka Teie kutsikas teha, põhjus selleks on lihtne, talle ei ole keegi selgeks teinud, et inimesega mängitakse teistsuguseid mänge ja hammaste kasutamine on sellisel juhul keelatud ning ei too tema jaoks kasulikku tulemust.

Te ei maininud kas olete lugenud raamatut "Koerakuulaja" ning kursis kasutatava meetodiga , samuti kas te olete meetodit ise , raamatust saadud nõuannete põhjal kasutada proovinud. Enne edasi minekut on teil vaja enda jaoks paika panna soetatud kutsika eesmärk (kas te soovite temast saada valvekoera, lihtsalt peresõpra, näitusekoera või tubli töökoera kellega võistlemas käia), sellest sõltub paljuski ka edasine koolitus.

Koerakuulaja konsultatsioon, nagu kindlasti olete juba lugenud, on selline, mis toimub koera loomulikus ümbruses koos tema karja (ehk inimeste ja teiste koerte/kassidega, kui neid on) teritooriumil ehk kodus.

Parimate soovidega,
Kärt Pingas
Koerakuulaja
Märksõnad:

Tagasi