Küsimus:

Tere,
meil on kolmekuune mopsi ja yorkshire terjeri segu isane kutsikas. Koer on olnud meil kaks nädalat ja iga päevaga läheb tema käitumine hullemaks.
Ta kargab päev otsa meie teist koera ega kuuletu keelamisele. Kas koera kastreerimine lõpetaks selle või jätkuks see ka peale lõikust?
Milliseid lahendusi on selle probleemi lahendamiseks olemas?

Lugupidamisega,
Sandra

Vastus:

Tere,

Koerte käitumisprobleemidele ei ole tavaliselt lihtsaid ja kiireid lahendusi. Kastreerimine võib aidata, kui koeral oli ülitugev seksuaaltung, aga teie kutsikas on veel liiga noor, et:
1. ülikõrge seksuaalsus sellise käitumise peapõhjus oleks
2. kastreerida. Kastreerida soovitatakse vaid juba täiskasvanuks saanud koeri. Seega teie koera mitte varem kui 6-kuuselt.

Soovitaks kindlasti kutsikaga minna kutsikate eelkooli. Tallinnas teeme seda meie oma kliinikus ja uus grupp alustab just 10.01., sinna saab veel registreeruda ( See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. )
Tartus, Viljandis ja Pärnus peaks ka kutsikate eelkoolid olema. Sinna peab tingimata minema all 4-kuuse kutsikaga.
Kui te miskipärast ei saa koeraga eelkooli minna, siis soovitan käitumisnõustajaid. Tallinnas Anu Poopuu Timmu Loomakliinikus ja Tiia Ariko Maaülikooli Loomakliinikus Tartus. Kindlasti on vaja spetsialistiga nõu pidada, kuidas koera käitumist muuta. Kastratsioon nii nagu ka keelamine ja karistamine ei ole siinkohal efektiivsed meetodid.

Tervitustega
Tiina Toomet
Tagasi