Küsimus:

Tere! Meil on kodus 8 kuune bokseripreili, kellel on probleem häda tegemisega. Ta ei seosta vaatamata meie õpetamisele, et oma hädad tuleb välja teha. Käime väljas tihti, just hirmust, et ta võib jälle tuppa loigu teha.
Karistamisel ei ole teda löönud, vaid ütleme kindla karmi häälega "ei tohi". Väljas kiidame ohtralt ja anname maiuseid, kui häda teeb. Tegeleme temaga palju ja iseloomult on ta väga väga tore ja hea koer.

Kurjust ei ole temas üldse ja inimesi armastab üle kõige! Aga see hädategemise probleem on hinge peal ja tahaksime väga teada, mis on selle põhjuseks.

Tervitades, Mari

Vastus:


Tere! Esiteks õppivad emased kutsikad isastega võrreldes hiljem oma häda pikemalt kinni hoidma. Minul endal olid emased, kes õppisid kiiremini ja oli ka sellised, kes õppisid pärast 10 elukuud. Koerad arenevad erinevalt.

Aga kui Teile sobib hoida koera puuris, kui Te ei saa teda kontrollida, õpib koer kiiremini puhtust pidama. Võib kasutada ka spetsiaalseid pükse, mis on mõeldud emastele jooksuajal kandmiseks. Koer teeb paar korda püksi ja saab aru, et märg olla ebameeldiv.

Bokserid on väga aktiivsed ja lõbusad koerad. Ja tihti, kui ta tahab kiiremini jõuda kohta, kus tal on lõbus ja huvitav olla, võib ta unustada oma häda lõpuni teha. See tuleb meelde alles kodus.

Valige mingi konkreetne jalutamise suund, kus Te käite rahulikult ja ootate, kuni ta teeb oma häda ära. Huvitavale jalutuskäigule valige hoopis teine suund. Siis ei hakka üleerutumine teie koera segama.

Aktiivset tõugu koeraga tuleb palju tegeleda ja mitte ainult füüsiliselt. Noor koer peab õppima ja iga päev sooritama teie jaoks huvitavaid ja tema jaoks motiveerivaid kuulekusharjutusi. Väga hästi sobib agility.

Kui lähete kodunt ära, pange koerale kaussi krõbinaid või kui ta ei söö neid, siis millegi maitsvama tükikesi.
Ta ei tohi tunda sellepärast stressi, et jäi üksinda koju. Kui teie teete seda, läheb koera tähelepanu alati positiivse tegevuse peale ja ta tunneb kohe vähem stressi.

Alla Petrova