Berdlingtoni terjer

Bedlingtoni terjer on pärit Inglismaalt Northumberlandist, tegemist on ühe vanima terjeritőuga, kelle esivanemateks on erinevad terjerid ning whippetid. Teda kasutati närilistepüüdjana, jahikoerana aga ka vőitluskoerana.

Tal oli võimsa kakleja ja tapja kuulsus, kes võitles surmani. Algselt nimetati koera kas rothbury terjeriks või mustlaskoeraks. Tänapäeval on ta peamiselt seltsikoer, kuid tänu oma suurepärasele kuulmis-ja lõhnatajule ja kiirusele on ka hea jahikoer. Varasematel aegadel käidi temaga Inglismaal jänesejahil.
Bedlingtoni terjer on oma iseloomult julge, kartmatu, heatujuline ja rőőmsameelne. Teda on suhteliselt kerge koolitada, ta on aktiivne ja ülikiire jooksja.

Ta on sőbralik ja saab lastega hästi läbi, kuid teiste koerte ja kassidega läbisaamist tuleks varakult harjutama hakata, kuna ta soovib olla domineerivam pool. Tema karm kohtlemine ei too tulemusi vaid koer läheb " lukku". Võõrastest annab häälekalt märku, kuid on ise umbusklik kohati tige võõraste suhtes, mis teeb temast ka hea valvekoera. Sobib korterikoeraks, kuid vajab igapäevast jooksutamist.

Bedlingtoni terjer on keskmist kasvu, turjakőrgus 38-44,5 cm, kaal 6-10 kg. Karvkate on paks, kergelt lokkis, pehme meenutades lammast. Värvuselt maksa-, liivavärvi, blue and tan vői sinine. Bedlingtoni kasukat peab harjama iga päev vähemalt 5 minutit. Lisaks peab teda korra nädalas ka kammima. Iga kahe kuu järel peab koera trimmima. Seda peaks tegema proffesionaal, kuna tegemist on väga spetsiifilise lõikusega.
Koera üldmulje peab olema graatsiline.

Bedlingtonil on kitsas kolju. Lõuad on pikad ja tugevad. Mandlikujulised silmad on sügava asetusega, väikesed ja selged ning peavad täielikult nähtaval olema. Kõrvad ulatuvad suu jooneni ja ripuvad vabalt. Kõrvad on maksimaalselt 6 cm laiused, mille otsas on väikesed siidised tutid. Bedlingtoni kael on pikk ja kaarjas. Esi- ja tagajalad on pikad. Jalgadel on rohkem karva kui mujal ja see peab olema sirgem kui ülejäänud kehal. Koera küüniseid on vaja korrapäraselt lõigata.

Kõvera mõõga kujuline saba asetseb madalal ja ulatub kuni kannaliigeseni. Selg ja niuded on paindlikud ja lihaselised, andes koerale graatsilise kõnnaku. Bedlingtoni karvkate ei ole pehme ega traatjas. See on tihe ja kergelt krässus, meenutades veidi lamba karvkatet. Näitusekoerte eelistatud värvused on sinine, maksapruun või liivakarva.

Tema keskmine eluiga on 12-16 aastat. Suhteliselt terve tõug, võivad esineda pärilikud haigused : silmahaigustest distikiaas ja pisarajuha kaasasündinud kitsenemine , ripsmekarvade topeltrida ning maksahaigus nimega  Copper Toxicosis (CT).

Märksõnad:

Kasutajate viimased tegevused

1 kuu tagasi
wall
Kruusmar kirjutas foorumisse postituse Vene toy uriseb ja haugub
Sept 23
wall
kalad kirjutas foorumisse postituse Süringomüeelia -chihuahual
Sept 12
videos
Sept 08
profile
enehelve Kuidas saaks lisada JAHISARVELE praeguse kodulehe aadressi: jahisarv.onepagefree.com ja parandada tel numbreid
Aug 30
wall
emmelyne kirjutas foorumisse postituse Jack russel terjeri kõrvad
Aug 29
2 kuud tagasi
wall
tiinareinmets kirjutas foorumisse postituse kutsikas ja v2iksed lapsed
Aug 18
wall
Marce kirjutas foorumisse postituse Koju tuleb aastane kutsa
Aug 17

Uudised

Seoses sinivetikate õitsenguga on loomade ujutamine meres väga ohtlik

Seoses sinivetikate õitsenguga on loomade ujutamine meres väga ohtlik

Seoses sinivetikate õitsenguga on loomade ujutamine meres väga ohtlik, sest isegi väikesed kogused... Loe edasi...

Esita kandidaat parima turvalisust tagava koera tiitlile Aasta Käpp

Esita kandidaat parima turvalisust tagava koera tiitlile Aasta Käpp

Alates sellest aastast tõstab siseministeerium esile parimaid teenistuskoeri ja siseturvalisuse... Loe edasi...

Eestimaa Loomakaitse Liit päästis koertega äritseva naisterahva juurest 38 koera. Heade inimeste abi on väga oodatud!

Eestimaa Loomakaitse Liit päästis koertega äritseva naisterahva juurest 38 koera. Heade inimeste...

Eile avastasid Eestimaa Loomakaitse Liidu (ELL) vabatahtlikud saabunud kaebust kontrollides Harjumaalt, Keila... Loe edasi...

Inimeste jõuluroad ei sobi koertele!

Inimeste jõuluroad ei sobi koertele!

Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) tuletab loomapidajatele meelde, et Jõulupühadeaegne ülesöömine mõjutab... Loe edasi...

Artiklid

Küsimus: Tere! Meil on 7 kuune saksa lambakoera ja kaukaasia lambakoera segu kutsa. Täna märkasin, et koer tundub haige - ta ei söö ega joo ja on väga...
Lemmiklooma vaimse tervise eest hoolitsemine on sama oluline kui tema toitmine ja jootmine. Ei tasu üllatuda, kui päevad läbi üksinda kodus istuv või...
Tiibeti spanjel on ehe ja algupärane tőug. Esimesed märgid tiibeti spanjeli-tüübilistest koertestulatuvad aastasse 200 eKr. Kodumaal oli tiibeti spanjel...
Eestis tegutseb kümmekond loomade varjupaika. Suurim neist on Loomade Hoiupaik Tallinnas Liival. Üha rohkem inimesi otsib perelemmikut just sealt....