Küsimus:

Tere.

Sooviks küsida nõu ja kellegi teise arvamust.

Meie segavereline  koer elab õues. Ta on umbes 7 aastat vana. Ning kaalub umbes 40 kg.

Koeral on ühel tagumisel jalal selline laik, kus pole karvu ja nahk maas. Vahepeal nagu paraneks ja laik on pealt kuiv, kuid siis jälle kakub koer selle veriseks. Nüüd on ka jalg paiste läinud, varem polnud.

Loomaarst tegi ka röntgeni, kus avastas mõra mis oli kunagi ammu tekkinud, aga arvatavasti pole selles siiski koera haiguse põhjus.

Ja nii see jätkub juba üle 1 aasta.

Oleme terve selle aasta käinud järjepidevalt loomaarstil, kes on kirjutanud erinevaid antibiootikume, põletikurohtusid, spreisid jne.

Kuid mitte miski pole aidanud, samuti pole saanud loomaarstilt selget vastust mis koeral viga on.
Et koer ei kakuks oma haava oleme kasutanud ka kaelust pikemat aega, aga ka see tulemusteta, koeral on väga ebamugav ja mitmeid kordi on ta kaeluse lihtsalt ära lõhkunud.

Näha on, et koeral on väga ebamugav ja valus, ning tahaks teda kuidagi veel rohkem aidata.
Loodan, et äkki saan teilt mõne näpunäite, kuidas edasi toimida.

Lugupidamisega Reelika.

Vastus:

Tere,

Väga keeruline on ilma koera nägemata otsustada, mis sellise probleemi põhjuseks on.  Soovitaks mõnel ortopeediaga süvitsi tegeleval loomaarstil lasta koer üle vaadata ja vajadusel ka uus röntgenpilt teha. 

Väga tõenäoline, et looma selline käitumine on põhjustatud mingist ebamugavustundest või valust selles jalas. Kui tegemist oleks mingi üldisema nahahaigusega, siis kakuks koer end ka mujalt mitte ainult ühe konkreetse koha pealt.

Vahel muidugi juhtub ka nii, et koer jääb mingit kohta närima, kus kunagi varem on trauma olnud ning, mis on juba paranenud, aga koer närib end nii öelda harjumusest ja muidugi kui ta end närib, siis läheb nahk lõpuks põletikuliseks ning valusaks ja siis närib ta juba põhjusega. Tekib nagu nõiaring – mida rohkem närib, seda põletikulisemaks koht muutub ning sügeleb ja seetõttu närib ka rohkem.

Sellise nõiaringi katkestamine on keeruline ja vajab mitmeid meetmeid alates kraest ja lõpetades medikamentidega, aga esmalt on vaja ikkagi 100% kindel olla, et tegemist pole valuraektsiooniga.

Tervitades dr. Tiina Toomet

 

Märksõnad:

Tagasi