Küsimus:

Tere!

Mul on selline probleem, et mu koeral on kõhu peal suured muhud. Ma ei tea kas ütlen just õigesti, aga tõesti on väga suured ja hirmu tekitavad.

Algselt oli üks, mis tekkis umbes aasta tagasi, kuid nüüdseks on neid juba 3. Aina suurenevad ja ma ei tea mida teha. Koer elab õues ja on üle 10ne aasta vana. Ta on väga aktiivne ja sööb korralikult. Ei oska ettegi kujutada, mis võib olla põhjuseks. Nüüd hiljuti on tekkinud 2 lisaks.

Kui oli 1 siis arvasin, et läheb ära ja karta pole midagi, nüüd kui on 2 juurde tekkinud olen tõsiselt muretsema hakanud... Lisaks mainin ära, et koer on rotveileri ja hundi segu. Keskmist kasvu. Täpsem vanus 14 aastat.

Ning täna panin tähele, et kõhu pealt oli punane ning katsudes tundsingi, et on tekkimas jälle uus muhk. Ja kui õrnalt üle muhu tõmbasin, hakkas koer jalaga vehkima. Tahaks südamest teada, millega on tegemist. Palun aidake!


Vastus:

Tere!

Kahjuks diagnoosi Teie kirja järgi panna küll ei saa. Aga kuna tegemist on eaka koeraga, siis kahtlustaksin, et need moodustised on kasvajad. Peaksite pöörduma koeraga arsti juurde, kes täpsustab diagnoosi. Ja soovitab edasise raviplaani.


dr. Angela Tiivel

 

 


Tagasi