Küsimus:

Tere!

 

Pöördun Teie poole järgmise murega: mul on 16 aastane koer (krants) kellel avastasime piimanäärme kasvaja. Müned päevad tagasi kratsis koer haava katki ja nüüd on see väga põletikuline ja kude habras. Loomaarstil köides kasvaja muudesse organitesse läinud ei ole, kuid tõenäoliselt on tegu pahaloomulise kasvajaga, sest kasv on olnud järsk ja kiire. Mida Teie soovitate, kas operatsioon annaks koerale elupäevi juurde?


Vastus:

Tere!

16- aastast koera võib küll opereerida, kui muud tervisenäitajad korras ja siirdeid ei ole. Loodetavasti tehti loomakliinikus rindkere röntgenülesvõte ja vereproov (biokeemia ja hematoloogia).

Piimanäärme kasvaja operatsioon on sellisel juhul üsna hea prognoosiga ka pahaloomulise kasvaja korral, kui õnnestub kasvaja eemaldada üsna laialdast ümbritsevat ala haarates. Kui koer on muidu reibas ja rõõmus, siis tasuks operatsiooni kaaluda küll, sest vastasel juhul olete varsti sunnitud eutanaasia peale mõtlema, kui kasvaja on põletikuline ja veritseb.
Antibiootikumikuur võib põletikku küll mõneks ajaks taandada, aga haavandunud kasvaja tavaliselt enam ise kinni ei kasva.

Tervitustega Tiina ToometTagasi