Küsimus:

Tere,

Saime juhuslikult endale 2 kuud tagasi koera, keda väga armastame. Koer on väike 3 kg ja 2.aastane.  Varem elas koer väga halvas peres, kus teda hoiti aastaläbi õues ja vahel ka peksti.

Koera probleemiks on argus. Ta sooviks väga mängida aga ei oska ja mänguasju kardab kui tuld (sama on ka närimiskontidega). Olen üritanud teha tutvust mänguasjadega, aga siis ta pöörab pea ära ja peidab nt pea ära, või jookseb hirmust teise tuppa.

Vahel on ka nii söögiga, paned talle söögi kaussi ja pead meelitama, et jah see on sulle tule  vaata, mis ma panin sulle. Samas väga sooviks ta mängida inimeste kätega, neid närida. Kuna mänguasju kardab, siis salaja on närinud tekki, sulepatja ja kaabut.

Lisaks on kahtlane ka see käitumine, et kui mina voodist vetsu lähen siis ta nii õnnelik kepsutab ja samas üritab mind ka kandadest näksata, mida see tähendada võib `?

Tervitades murelik koera sõber.

(unustasin lisada seda, et kui teed koerale pai, siis ta üritab elu eest pugeda sulle näo juurde ja sind surnuks limpsida. Kohe kui pai hakkad tegema siis keel on pikk väljas et ma tahan sulle musi teda.)

Vastus:


Tere!

Arvestades koera eelnevat elu, võib talle seostuda mänguasjadega midagi väga hirmutavat. Kuna koer on olnud Teie juures vaid paar kuud, siis soovitaksin anda talle veel aega kohaneda. Mänguasjad võivad olla lihtsalt kuskil põrandal, koerale ärge neid praegu pakkuge.

Söögikausi juures ei pea talle ka liigselt tähelepanu osutama. Lihtsalt panete kausi põrandale ja lähete oma toimetuste juurde. Kui ta 20min jooksul sööma ei lähe, siis võtate toidu eest ja proovite poole päeva pärast uuesti.

Loomakliinikutes on müügil koerte heaoluhormoon, mis aitab tõsta loomal enesekindlust ja turvatunnet. On olemas nii kaelarihmad kui ka adapterid seina panemiseks.

Kui koera käitumisprobleemid ei lahene, siis soovitan koos loomaga pöörduda käitumisspetsialisti poole.

Loomaarst, dr. Angela Tiivel