Küsimus:

Tere

Mul on 2 aastane pomeraniani isane koer. Ma sain ta endale kui ta oli 1 aastane. Kohe kui koera sain ilmnesid tal käitumis probleemid. Nimelt koer sirtsutab igale poole. Alguses harjutasin teda kindlal lapil käima, ajalehel, kuid ta ei võtnud õppust.

Teiseks on mul tunne, et ta kannatab stressi all. Ta haugub alati õues inimeste ja teiste loomade peale. Kui inimene läheneb ja tahab teda näiteks paitada, siis koer seda kohe kindlasti ei lase. Taganeb või ründab. Ta umbusaldab teisi. Hommikul tööle minnes peab koer üksi koju jääma, kuid et uksest välja saada, siis see võtab väga palju aega, kuna ta üritab mind rünnata.

Tal on hirm üksinduse ees. Ma ei tea, mis temaga eelmises kodus tehtud on, kuid selge on see, et teda ei ole õigesti ja hästi kasvatatud. Oleme läbinud ka kutsikakooli, kus ta käitus väga eeskujulikult. Kuulas sõna ja tegi kõiki harjutusi ideaalselt. Olen terve aasta temaga vaeva näinud ja üritanud õpetada nii nagu koolis õpetati, kuid mingit kasu pole. Olen kasutanud ka adaptill kaelarihma, kuid ka see oli tulutu.

Kas koerte jaoks ei ole mingeid rahusteid, või mis ma temaga tegema peaksin? Kas kastreerimine muudaks koera rahulikumaks?

Vastust oodates ja ette tänades,

Kristiina

Vastus:

Tere,

Teie koeral on tõsine käitumisprobleem, millega peab hakkama tegelema nii ruttu kui võimalik. Kastreerimine võib aidata sirtsutamise vastu, aga kõik muu vajab nii medikamentooset ravi kui  käitumistreeninguid. Peaksite tulema vastuvõtule, et raviplaan paika panna.

Tervitustega Tiina Toomet