Küsimus:

Tere!

Mul on 3 aastane bolonka koeratüdruk. Tal on kaalu 5,3kg, turjakõrgus 27cm-28cm, valge ja karvane. Loomulikult ma trimmin teda 2 korda aastas kuna teisiti polegi võimalik, karv on kasvanud max 8cm pikkuseks.

Pikemat aega on meil mureks see, et koerake kraabib end, rohkem lõua alt, nina ümbrusest ja pea pealt. Ise pea pealt kraapimist pole pealt näinud, ilmselt teeb seda kusagil voodi all. Kuid tean seda, sest tal on pealael mitu katkist kohta, millest on natuke verd tulnud ja siis ära kuivanud.

Kuna ta on valge, roosa nahaga, siis nädalas korra/kaks ma harjan teda ja muidugi süles olles samuti lappan karvastiku läbi, no ei ole kirpe ega muid putukaid. Pesu me teeme harva.

Ise arvasin, et kuna õues nuusib ja karvastik saab niiskeks, ehk see tekitab sügelust.

Ma väga loodan, et oskate anda nõu, millest see võib tuleneda. Kas on mingi vitamiinipuudus või ainepuudus. Allergia nähte ka nahal pole.

Ette tänades,
Dea

Vastus:

Tere,

Koerte sügelemisel on laias laastus 3 põhjust: parasiidid, toiduallergia ja tolmuallergia. Kõigil kolmel juhul ei pruugi nahal midagi näha olla. Kui pea on katki kraabitud ja tekkinud ka kärnad, siis võib olla tegemist juba kaasnenud nahapõletikuga, millega tuleb midagi ette võtta. Koera peaks ikkagi arstile näitama.

Loomaarst Tiina Toomet

 

Märksõnad:

Tagasi