Küsimus:

Tere,

selline küsimus, et kutsikas saab kolme kuuseks ja 3.02 teeme talle marutaudi ja vaktsiini, kuid kas  enne seda võime nt minna külla inimestele koos kutsuga?

Meil on ka külalisi käinud jne, kuid ei tahaks teda päris maailmast ka eemale hoida nii kaua. Et siis ta  juba 3,5 kui võime ehk isegi õue minna. Kuid 4 elukuuni on ju kõige tähtsam, et ta õpiks ka teistega suhtlema ja nägema ka muud peale kodu?

Teine küsimus, et kutsul tihti silmad vesised, olen kummeliga puhastanud. Ja on küll paremaks läinud, kuid kasvataja ütles, et chihuahadel ongi nii. Või ehk tasuks ikka koju osta koera silmapuhastusvett?

T . Heidi

Vastus:

Tere,

Teil on õigus – suhtlemine ja sotsialiseerimine selles vanuses on väga tähtis. Tõsiseid nakkushaigusi  Eestis praegu praktiliselt ei esine ja seetõttu oleks väga vale jätta kutsikas ilma olulistest uutest  emotsioonidest. Meie teeme oma kliinikus ka kutsikooli koertele vanuses 2- 4 kuud ning mõned neist pole isegi esimest vaktsiini saanud. Päris suurde koerteseltskonda (koeraaed näiteks) ei maksa enne  minna, kui viimasest vaktsineerimisest on 10 päeva möödas, aga mujal külas võite küll ka varem käia.

Tervitustega loomaarst Tiina Toomet

 

Märksõnad:

Tagasi