Küsimus:

Tere!

Probleem on meie 4 aastase Chihuahua poisiga, kes märgistab kõike ja kõikjal. Vähe sellest, et kodus ta märgistab kõike, eriti kui miskit on uut koju toodud, märgistab ta ka külas. Võimatu on kellegile külla minna, kuna tean kohe, et varsti on kardinal või lauajalal väike sorts. Kindlasti ei ole tegu tavalise pissimisega, kuna ka just õuest tulles märgistab ta vahel asju.

Sõbrad/tuttavad on soovitanud koer ära steriliseerida. Kas sellest võiks kasu olla?

Tervitades,
Triin

Vastus:

Tere!

Isaste koerte puhul, kes märgistavad võib tõesti olla kasu kastreerimisest. Kuid kahjuks on ka võimalus, et see ei aita. Koer võib siseruumides märgistmist jätkata pärast kastreerimist lihtsalt sellepärast, et ta on harjunud nii tegema. Kui asi siiski kastreerimisjärgselt ei lahene, on võimalik koerale panna ka mähkmed, et ta nii teie kui ka tuttavate sisustust ära ei rikuks. Külla minnes võib võtta koera väikese pesa kaasa ja jätta see külas ukse juurde ning keelata koeral sellest lahkumine- kui koer püsib, aitaks seegi märgistamist ära hoida.

Koerad, kes tunnevad end oma territooriumil ebakindlalt ja see tõttu märgistavad kodu, võivad enesekindluse tagasi saada rahustavat feromooni sisaldavat kas kaelarihma või difuusorit kasutades. Feromooni lõhn on liigispetsiifiline ja tekitab loomal rahulolu ja turvatunde. Seda on võimalik osta loomakliinikutest.

dr. Angela Sarapuu

Märksõnad:

Tagasi