Küsimus:

Tere! Meil on 4 kuune bokseri kutsikas kes teeb enamus ajast oma hädad õue. Vahel harva, öösel juhtub, et teeb tuppa ka. Ta käib meid öösiti muidu äratamas kui õue tahab aga kui keegi ei kuule teda siis teeb tuppa. Nüüd on ta aga mingil põhjusel hakanud oma pessa pissima.

Millest selline käitumine võiks tingitud olla ja kuidas koerale selgeks teha, et sinna ei tohi pissida? Esimest korda kui pissis pesin pesa puhtaks ja panin uuesti oma kohale, siis pissis koer sinna uuesti, enam seda pesema ei hakanud kuna arvasin, et seal on pissilõhn juures ja sellepärast pissib. Ostsin nüüd uue pesa aga pissis ka sinna. Loodetavasti oskate meile mingisugust nõu anda.

Ette tänades.


Vastus:


Tere. Minul on 5 kuune emane bordercollie. Ta pissib spetsiaalselt selleks pandud rätiku peale, sest teda on väikesest peale nii õpetatud. Kuna teda on nii õpetatud, otsib ta mingit pehmet materjali kuhu pissida, sest ta on kindel, et see ongi pissimise koht.

Sellises vanuses ei tohiks veel kutsikalt nõuda, et ta teeks kõik oma hädad ainult väljas. Kui te viite ta õigel ajal välja, siis pissimine kodus peagi lõppeb. Mis vanuses hakkab koer täielikult puhtust pidama on individuaalne, üldiselt isased õpivad kiiremini.

7 elukuuni ei ole veel hilja teha kutsikale õpetada, kuhu tohib hädasid teha, hiljem on see keerulisem. Soovitan ta pesa ära võtta ja selle asemele pange mingi rätik. Kui ta saab vanemaks,  saate ta pesa tagasi panna.

Tervitades
Alla Petrova