Küsimus:

Tere!

Meil on viie aastane koer, kes ei saa läbi üldse teiste koertega. Võtsime hiljuti väikse koera kutsika. Suurem koer ei tundu küll kuri aga tundub ärev aga vingub ja häälitseb kui näeb kutsikat. Meil on olnud ka varasemaid kogemusi teiste koertega, aga siis viibisime koerale võõral territooriumil ning koeral oli saba jalge vahel ning läks teise koeraga kaklema.

Kas on veel võimalik panna koera teiste koertega läbi saama ja kuidas peaksime teda harjutama teiste koerteg läbi saama?

Jään teie vastust ootama

Vastus:

Tere.

Teil on ebakindel koer, kes kardab teisi koeri ja nagu kõik koerad, ei taha jagada võõraste koertega oma territooriumi ja peremehe armastust ning kõike mis on sellega seotud.
Koerad on väga erinevad. Mõnedega on vähem käitumisprobleeme, osadel on need juba kaasasündinud, aga mõned nõuvavad rohkem tarkust ja kogemust selleks, et õpetada koera käituma meie mõistes adekvaatselt (vahepeal me tahame saavutada seda, mis on looduses käitumisele vastupidine).

Kui me toome uue kutsika koju, võtab aega kuni vanem koer harjub uue pereliikmega. Ei tohi demonstreerida ja välja näidata,  et uus kutsikas on teie jaoks on tähtsam kui vanem koer. Mina kuu aega tagasi tõin kutsika koju. Vanem koer 2 päeva keeldus söömast. Oli väga pahas tujus. Näitasin vanema koera rahustuseks välja, et tema on minu jaoks on palju tähtsam, et tema elu ei ole nüüd muutunud halvemaks. Süvendasin koera kindlustunnet ja nüüd nad on tõesti paremid sõbrad omavahel. Siiski vanem koer saab alati kõik esimesena - toit, tähelepanu jne. J

Juba 5-aastane koer saab hästi läbi ainult nende koertega, kes on tema arvamusel temast nõrgemad, madalamal positsioonil või on väga "pugejad" tema vastu.

Alla Petrova