Küsimus:

Tere

Kirjutan Teile probleemiga, et minu 5-kuusel Saksa lambakoera kutsikal on ussid. Olen kutsikale juba 3x andnud ussirohtu vastavalt tema kaalule.

Viimase rohu andsin 29.juunil ning nüüd tema väljaheiteid koristades leidsin nende seest järjekordselt usse koos munadega.

Olen konsulteerinud oma loomaarstiga ning nende vastus on ikka, et anna ussirohtu seni kuni ussidest täielikult lahti saab. Soovitasid mul nüüd 13.ndal anda uuesti ussirohtu.

Kuna ta on praegu ketis meil päevasel ajal kui meid kodus ei ole, siis ta on sunnitud tegema oma hädasid piirkonda kus ta ise viibib. Kas ta võib saada iga kord uue nakkuse oma väljaheidetest? Ma igal õhtul koristan tema väljaheited kõik ära, kuid päeval puutub ta nendega kokku.

On juba hirm kutsika pärast, kui tal on kõhus selline ussipesa kas see pole temale ohtlik? Kutsikas on muidu loomult ikka aktiivne, mängulusti täis, söögiisu on ja joogiisu samuti.

Kuidas peaksin edasi käituma?

Lugupidamisega
Triinu


Vastus:


Kui koeral on ussid, siis tuleks anda ussirohtu 10 päevaste vahedega kuni te roojas enam usse ei tähelda ning peale seda anda igaks juhuks veel 3 kuud 1x kuus ja edaspidi kord kvartalis.
Ussirohtusid on erinevaid, võibolla peaksite proovima midagi muud, kui seni kasutanud olete. Soovitan kutsikale teha igaks juhuks ka kirbutõrje, sest ka kirbud võivad ussimune levitada.

Koera territooriumilt tuleks rooja hunnikud koristada võimalikult kiiresti, sest muidu tekib suletud ring-koer nakatub üha uuesti ja uuesti.

Kui loomal on ussid, siis tema immuunsüsteem on kindlasti nõrgem ja ta on vastuvõtlikum haigustele.

Ei soovita hoida 5kuust kutsikat ketis, pigem tuleks ehitada talle eakohast liikumist võimaldav piirdeaed.

Loomaarst, dr. Angela Tiivel

Märksõnad:

Tagasi