5 eriti julmalt hüljatud kutsikat otsivad uut kodu
Haapsalu kodutute loomade varjupaik päästis elule viis eriti julmalt hüljatud koerakutsikat ja nende ema, kirjutab Lääne Elu.

Varjupaika helistas tundmatu pühapäeval ja teatas, et Uuemõisa kaubanduskeskuse vastas on posti külge seotud väike koer. Ema kõrval seisis karp viie kassipojasuuruse kutsikaga.

Kolm beeþi ja kaks musta kutsikat olid arvatavasti pikemat aega näljas olnud. „Nagu luu ja nahk,” ütles varjupaiga töötaja Elina Mammon koerakeste kohta. Neli umbes poolteise kuu vanust kutsikat on isased, üks emane. „Hambad on neil juba suus,” märkis Mammon.

Koerapoegade emal, väikesel alla põlve kõrgusel koeral oli rihm kaelas, nagu oleks ta varem ketis olnud. Koerake oli samuti nälginud ja külmamuhkudes.

Elina Mammon ütles, et nii julma hülgamist pole ta varem näinud. Kutsikaid on küll karpides maha jäetud või üle aia hoovi visatud, aga emaga pesakonda mitte.

„Võib–olla arvas hülgaja, et kutsikad vajavad ema, aga ema on nii nõrk ja nälginud, et tal polegi piima,” rääkis Mammon.

Esialgu peavad kutsikad mõnda aega varjupaigas toibuma ja jõudu koguma, aga nädala või paari pärast on nad valmis uude koju kolima. Kutsikasoovist saab teatada telefonil 5620 9754, Elina.

Foto: Elina Mammon

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 mina 2008-12-02 19:25
Täiesti uskumatud inimesed! :sad: Loodetavasti leiavad kutsikad endale jõuludeks armastavad kodud!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.