Küsimus:

Tere!

Probleem algas veits üle nädala tagasi. Koer on 7 aastane, ema shoti terjer, isa väike toakoerake,seega segavereline. Koera kaal on 8 kg.

Probleem siis selles,et koer muutus apaatseks, ei söönud ja aeg-ajalt nuttis. Helistasime arstile. Avastati, et koeral on südamepuudulikkus, sai ravi.

Kuid paari päeva möödudes tuli arstile tagasi pöörduda kuna koer ikka ei söönud ja nuttis. Tekkis kahtlus, et midagi on koeral kõris. Vaadati kõik üle, mõõdeti veresuhkru taset, tehti ultraheliuuring. Söögiisu tõstmiseks anti pastat. Koer sõi ...järgmine päev loobus koer jälle söömast.

Keetsin talle seakonte...koer oksendas öösel 7 korda, järgmine päev jälle veterinaari juurde tagasi kus koer pandi tilga alla ja öeldi, et ma poleks tohtinud konte anda. See oli siis reedel 14.08 ,15.08 oli tilga all. Eile, 17.08, käisime jälle tilga all kuna koeral parem pole.

Koer ei leia kohta kus olla, küsib ühest toast teise, õues tahab istuda. Küsimus siis selline...mis koeral viga?? Kas tõesti on see südamepuudulikkusest, kuigi koer on terve  nädal saanud tablette??? Või
on siin midagi veel, mis on jäänud kahe silma vahele???

Ette tänades
Diana

Vastus:

Tere!

Väga raske on kirja teel öelda miks Teie koer tunneb ennast halvasti ja ei taha süüa. Võimatu on ka kirja teel teha kindlaks kas Teie koeral on nii tõsine südamepuudulikkus, et see põhjustab kirjeldatud kliinikat või võiks Teie koeral olla ka mõni muu kaasnev haigus millele ei ole veel jälile jõutud.

Teie koer
tuleks uuesti lasta loomaarsti poolt üle vaadata ning vajadusel teostada edasised uuringud.

dr. Kersti Kallisma

 


Tagasi