Küsimus:

Tere!

Sooviksin küsida oma 9 aastase taksi tervise kohta. Nimelt on ta tavaliselt väga soojalembene olnud (armastab teki all magada, omanikega koos saunas käia). Viimasel ajal on aga paaril korral peale süles teki all magamist juhtunud aga nii, et hüppab sülest maha ja hingeldab paar minutit.

Koera katsudes palavikku tunda ei ole. Ning muid sümptomeid samuti kaasnenud ei ole. Varasemalt ei ole sellist probleemi olnud ja üldiselt on ta ka üsna heas füüsilises vormis (kõnnib igapäevaselt omanikuga 5-10km ja jookseb lisaks aias ringi) ja normkaalus.

Seega sooviksingi teada, et kas on põhjust muretsemiseks või pigem hakkab koeral lihtsalt palav ja kontrollib sellisel viisil vaid oma kehatemperatuuri.

Ette tänades!

Vastus:

Tere!

Kui sülest maha hüppamise järgselt on kahel korral hingeldamist täheldatud, siis selle põhjal mingit haigust kohe kahtlustada küll ei ole põhjust. On võimatu takkajärge ja hetke olukorda nägemata kommenteerida, mis võis olla hingeldamise põhjuseks. Võibolla tõesti hakkas koeral lihtsalt palav.

Soovitan siiski edaspidi koera tähelepanelikult jälgida. Kui märkate veel midagi tavatud nt. muutunud söögiisu, sagenenud joomine, vähenenud liikumine jne, siis peaks kindlasti minema koeraga kontrolli.

 

 


Tagasi