Varjupaiga koer Nuki

Laupäeval, 18. oktoobril toimunud Eesti aasta suurimal heategevuslikul koertenäitusel BIG Match Show 2008 pälvis aasta kõige koerasõbralikuma teo tiitli kaastundlik kodanik Piret Audse, kes on aidanud leida kodusid mitmetele peredeta jäänud ja hüljatud koertele, teatasid korraldajad.

Piret Audse eestvedamisel toimus aktsioon Paldiskis, mahajäetud tehase territooriumil, kus päästeti näljas ja janus koerad. Ühtlasi on tiitlivõitja aidanud korduvalt hädast välja hulkuvaid, varjupaiga ja hüljatud koeri.

„Aasta kõige koerasõbralikum tegu“ on BIG Match Show raames Eesti Koeraomanike Seltsi ja BIGi poolt esmakordselt välja kuulutatud konkurss. Tiitel omistatakse isikule või isikutele, kes on oma tegevusega andnud viimasel aastal märkimisväärse panuse Eesti koerapidamiskultuuri ja heade koerapidamistavade edendamisse ning koduta loomade probleemi teadvustamisse ja leevendamisse.

Tiitlivõitja valiti välja internetihääletuse teel konkursile esitatud kandidaatide seast.

Nuki BIG Match Showl osales kokku 163 koera, kellest üldvõitjaks trooniti Pärnu loomade varjupaiga koer nimega Nuki, kes otsib endale jätkuvalt kodu. Näitusel võistlesid nii puhtatõulised kui segaverelised koerad, kes võtsid mõõtu vastavalt vanusele ja suurusele – ülepõlve- ja allapõlve kutsikad, koerad ning veteranid. ürii, kuhu kuulusid loomaarst Kadri Kääramees, koertekoolitaja Tiia Ariko ja koertekasvataja Haita-Maarit Zahharov, hindasid koerte juures nii väljanägemist kui käitumist.

Kõik näituse tulud lähevad tänavu Rakvere ja Kohtla-Järve koduta loomade varjupaiga toetuseks. Rakveres on hädasti vaja ehitada uusi aedikuid ja parandada kuutide katuseid, Kohtla-Järve vajab aga vahendeid koerte hügieeni eest hoolitsemiseks.

Tänavu juba neljandat korda toimunud BIG Match Show on Eesti ja Balti riikide suurim iga-aastane heategevuslik koertenäitus, mille eesmärk on juhtida tähelepanu kodutute loomade probleemile ja selle lahendamise võimalustele ning toetada kodutute loomade varjupaikasid. Ürituse korraldaja on Balti Investeeringute Grupi Pank (BIG) koos Eesti Koeraomanike Seltsiga.Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.