Ah et haige? Siis kasi tänavale!
Ikka ja jälle vaieldakse selle üle, kas osta endale tõupaberitega või tõupaberiteta loom. Reeglina märgivad loomaostjad ära, et nemad koeraga näitusel käima ei hakka, mistõttu ei ole oluline ka tõupaberite olemasolu.

Pealegi saab ju tõupaberiteta koera poole võrra odavamalt- hundid söönud, lambad terved. Sealjuures jäetakse märkamata ohtusid, mis taolise ostutehinguga kaasnevad. Tõupaberitega koera esivanematele on reeglina kenneli poolt teostatud terviseuuringud ning kasvatajate niiöelda eetikakoodeks ütleb, et haigeid loomi ei paaritata.

Nii mõnelegi koerakasvatajale, kelle jaoks pole aga oluline mitte järeltulijate suurepärane välimik ja tervis, on esmajärguline vaid üksnes kutsikate eest saadav tasu. Naiivsed kutsikasoetajad ei oska arvestada aga asjaoluga, et taolistel neljakäpalistel on kindlasti olulisemalt kõrgem risk haigestuda erinevatesse pärilikesse haigustesse, ning taolise kutsika hilisemad ravikulud võivad nõuda oluliselt kõrgemaid väljaminekuid kui tõupaberitega kutsika hind. Eks erand kinnitab reeglit, kuid riskide maandamiseks oleks siiski asjakohane soetada endale kutsikas tunnustatud tõukennelitest.

Septembrikuus toimetas üks linnakodanik Pärnu kodutute loomade varjupaika tänavalt leitud, kiibistamata/tatoveerimata vahva koerapoisi Taks-Taksi, kes näeb tavasilmale välja taks mis taks. Spetsialistid krimpsutaksid ilmselt nina, märgates koera ebatavapärast liikumist, kumerust seljal ning käppade ebakorrektset asendit. Koerapoissi vaevab tugev hambakivi ning haigus, mis praeguseks ei ole veterinaari poolt veel diagnoositud. Esialgu kahtlustati käpalisel demodexit, ent mikroskoop seda ei kinnitanud.

Täna on poiss hormoonravi all, kuid vajab uuringuid diagnoosi väljaselgitamiseks ning õige ravi alustamiseks. Kuna majanduslik ebakindlus ei ole jätnud puutumata ka varjupaikasid, palume taksisõprade poolset finantsilist abi uuringute läbiviimisel ning ravikulude kompenseerimisel. Taks-Taksi saab aidata tehes endale taskukohase annetuse Varjupaikade MTÜ arvelduskontole 10220068203017 SEB pank, märkides selgitusse: Pärnu varjupaiga Taks-Taks.

Kuna taksipoissi pole omanike poolt otsitud ning loom on kiibistama, siis on meil alust arvata, et tegemist võib olla analoogse juhtumiga, kus looma ravimine on osutunud ülejõukäivaks ning koer on tõstetud tänavale. Loomulikult ei saa me olla aga selles kindel enne, kui saame selle kohta tõestusmaterjali või omanik ise välja ilmub. Kes Pärnu kodanikest on märganud, et naabril isane taksipoiss äkitsi kaduma jäänud või omanik tuvastab ise oma kadunud koera, siis ootame telefonikõne numbril 52 46 705 või See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 laiveke 2009-09-29 12:51
Kui loom haige miks siis peab looma kohe tänavale viskama peab minema loomaarsti juurde!Kus on koera omaniku süda et niiviisi otsustab?!See ei ole mitte üdse õige!!!
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.