Koerad
Ameerika loomade varjupaikades levib nn suure musta koera sündroom, mis tähendab, et suuri musti koeri adopteeritakse vähem kui teisi, vahendab SLÕhtuleht.

Dallasnews.com kirjutab koerast nimega Julian, kes on hoolimata kõigest väga rõõmsa olemisega koer - ta on suur, ta on must, ja see tähendab, et ta peab ootama adopteerimisnimekirjas kauem kui teised, heleda karvaga koerad.

Annette Lambert, kes on varjupaiga omanik, ütleb Juliani-sarnaste koerte kohta: "Meil on siin palju toredaid koeri, nende seas suur hulk musti koeri, kuna neile on raske kodu leida. Aga mustad kutsud vajavad ju ka kodu."

Fenomeni seletatakse sellega, et suuri musti koeri on raskem hooldada, lisaks on hetkel ka väikeste koerte trend. Musti koeri on ka raskem pildistada, kuna nende silmad sulavad karvade värviga ühte. Seega on inimestel internetis nende pilte vaadates ka raskem aimu saada, mis koera silmist peegeldub.

Ühtedele seostuvad suured mustad koerad ka valvekoertega, teistele aga mõjuvad ähvardavalt, seostades neid koertega filmidest. Inglismaa rahvapärimustes on palju lugusid suurtest mustadest koertest, kes kummitavad rabades ja luusivad surnuaedades. Need on stereotüübid, mille pärast koerad kannatavad.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.