Ameerika veespanjel

Ameerika veespanjeli ehk Ameerika vesispanjeli täpne ajalugu on selgusetu, igatahes on teada, et juba 18 sajandil olid nad Ameerikas esindatud. Teada on, et tōug pōlvneb erinevatest maa ja veespanjeli tōugudest, kes tulid Ameerikasse koos sisserändajatega. Alguses oli tōu nimetus Brown Water Spaniel. Tōug on aretatud kasutamiseks esmajoones merelindudejahil, kus ta töötab linnukoerana, kes haavab ja toob siis saagi kätte. Tema suurus on sobiv paati vōi varitsuspaika kaasavōtmiseks. 20. sajandi algul muutusid USA-s populaarseks inglise rotveilerid ning Ameerika vesispanjeli arvukus vähenes märgatavalt. Praegugi on tōug arvuliselt väike, kuid jahimeeste poolt väga hinnatud. Peale Pōhja-Ameerika tōugu ei esine.  

Neid kasutatakse veelinnukoertena, jänesejahil jne. Tänapäeval peetakse neid ka seltsi- ja harrastuskoertena.

Ameerika veespanjel on energiline, rőőmsameelne, elav ja vitaalne. Nad on intelligentsed ja kergesti koolitatavad, sőbralikud ja sotsiaalsed. Oma perekonda on nad kiindunud ja lojaalsed, teiste koerte ja lastega on neil läbisaamine suurepärane. Armastavad palju ujuda.

Ameerika veespanjel on keskmist kasvu, turjakőrgus on 36-46 cm, kaal 11-20 kg. Karvkate on tihe, aluskarvaga, lokkis ja kare, värvuselt maksavärvist šokolaadipruunini.

Märksõnad:

Tagasi