Austraalia karjakoer Sophie elas üle 4 kuu üksikul saarel

Austraalias veetis merel kadunuks jäänud austraalia karjakoer üle 4 kuu üksinda saarel elades ja omapäi eluga toime tulles, vahendab Daily Telegraph.

Jan Griffith oli eelmise aasta novembris koos pere ja oma 4-aastase perelemmiku Sophie Tuckeriga Queenslandi osariigis Mackay lähistel paadiga sõitmas, kui nende koer kukkus üle paadi ääre merre ning kadus jäljetult. Peale mitu päeva kestnud otsinguid arvasid omanikud, et nende koer on hukkunud.

Kuid nagu hiljem selgus, ei andnud vapper koer niisama alla vaid ujus haidest kubisevas vees 5 meremiili St.Beesi saarele. Koer elas seal üle nelja kuu, toitudes ilmselt kohalikest kitsedest ja koaaladest.

Möödunud nädala lõpul külastasid saart looduskaitsjad, kes leidsid saarelt hulkuva koera. Nad arvasid, et tegemist on lihtalt metsiku hulkuva koeraga, kuid võtsid ta siiski endaga kaasa.

Perekond Griffithi sõber aga kuulis saarelt leitud koerast ning soovitas perel uurida, kas see võib äkki nende kadunud Sophie Tucker olla. Pisut kahtlusi äratas see, et "metsik koer" oli arglik ja hoidis inimestest eemale.

Perekonna suureks üllatuseks oligi see siiski nende Sophie Tucker - küll kõhnaks jäänud ja stressis.

"Kui koer meid nägi ja ära tundis, hakkas ta rõõmust kiunuma ja vänderdama. Meie jaoks oli see suur üllatus, kui saime teada, kuidas Sophie Tucker ellu jäi", räägivad Griffithid.

Sophie Tucker on tänaseks on kosunud ja oma tavapärase luksuseluga jälle harjunud.

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 koeraomanik 2009-04-08 19:15
Vapper koer! Nagu näha ei kao ke perelemmikul ürgsed instinktid kuhugi.
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.