Austraalia siiditerjerAustraalia siiditerjerid on 19 sajandil aretatud Austraalias seltsikoeraks.

Tőu eripäraks on loomulikult tema pikk (kuni 15 cm), pehme, läikiv ja siidine karv, mis äratab tähelepanu. Siiditerjerid on sündides musta värvi, hiljem muutub karvkatte värvus - sinine ja punane vői sinine ja pruun (tan). Loomulikult vajab selline karvkate igapäevast hooldamist.

Austraalia siiditerjer on iseloomult intelligentne, valvas ja energiline. Ta on väga sotsiaalne ja ustav oma peremehele. Ta on aktiivne ja uudishimulik, tahab olla kogu aeg inimeste läheduses.

Vaatamata oma väiksusele suudab ja tahab ta vapralt oma peremeest ja territooriumi kaitsta. Vőőraste suhtes on nad pisut umbusklikud, samuti vőőraste koerte suhtes.

Siiditerjerid on väga targad, julged ja alati võitlusvalmiduses. Nad on seltskondlikud, reipad, täis energiat ja lõbusad. Koerad on uudishimulikud, aktiivsed, targad ja kiired. Oma suurusele vaatamata, on see koer väga valvas ja agar kaitsja.

Reeglina siiditerjerid armastavad lapsi ja saavad suurepäraselt läbi kõikide pereliikmetega , armastavad reisida. Siiditerjer armastab suhtlemist ja tähelepanu, ka harjuvad koerad hästi teiste loomadega. Siiditerjerid on kergesti õpetatavad, kompaktsed, ei vaja korteris palju ruumi.

Siiditerjer on väga liikuv koer ja armastab jalutuskäike, kuid teda on võimalik ka kodueluga harjutada. See tõug ei nõua rõivaste kasutamist.

Austraalia siiditerjeri karvu on vaja aeg-ajalt lõigata. Tavaliselt lõigatakse silmadevahelised juuksed välja, samuti võetakse pikk karv kõrvadelt, sabalt ja käpadelt ära. Mõned inimesed eelistavad lühikeseks lõigatud karvaga koeri.

Tõustandard
Välimus:
Koer on piisavalt väike ja kompaktne, pikkus keskmine. Välimusel peavad olema terjeri tunnusjooned, valvsus ja aktiivsus. Mahalangev pikk siidjas karv annab koerale ilusa ja hoolitsetud välimuse.

Pea:
Pea peab olema tugev, kolju mõõdukalt lai kõrvade vahel, kaetud peente, pikkade siidjuustega, mis ei tohi silmadele langeda.
Nina: Täismust.
Huuled: Puhtad ja vetruvad.
Hambad ja lõualuu: Tugev lõualuu, kääritaoline hambumus.

Silmad: Mandlikujulised ja tumedad, mitte pungis silmad, tähelepanelik ja arukas pilk, mida tumedamad silmad, seda parem.

Kõrvad: Väikesed, V-kujulised, sirgseisvad, kõrgelt püstitatud; kõrvadel olev karv on lühike.
Kael:
Keskmise pikkusega, kergelt eristatud turi, voolavalt üleminev õlgadele. Täielikult pika siidja karvaga kaetud.

Кere:
Mõõdukalt pikk võrreldes koera pikkusega turjas, selg sirge, rind mõõdukalt sügav ja mõõdukalt lai.

Käpad:
Esikäpad sirged ja omavad ümmargust konti, hästi seatud ilma nõrkuseta säärtes.
Küünarliigesed: mitte sisse- ega väljapöördunud.

P
Austraalia siiditerjeruusad hästi arenenud. Tagantvaates põlved sirged ja paralleelsed. Käpad väikesed, kompaktsed (kassi moodi). Küüned mustad.

Saba:
Tohib kupeeritud olla, kõrgelt seatud, asetseb vertikaalselt seljajoone suhtes.

Liigutused:
Liigutused peavad olema vabad õlgades ja küünarnukkides ilma lõtvuseta, käpad või sääred ei tohi olla kõverad ega nõgusad. Tagajäsemed tugevad, paindlikkusega põlvedes ja kandades. Tagantvaates ei tohi liigutused olla liiga lähedased ega laiaulatuslikud.

Värvus:
Helesinine laiguga või hallikassinine laiguga, eelistatavam on intensiivne värvus; sabal sinine peab olema väga tume; peal on soovitav hõbesinine või punakas karv; laigu ja helesinise värvi jaotus: laik — kõrvade aluste ümber, koonul, põskedel, jäsemete alumistel osadel randmetest, anaalava ümber; helesinine värvus: kuklast saba otsani välja, esijäsemetel peaaegu randmeteni, tagajäsemetel — põlveliigesteni, must värvus on vastuvõetav kutsikatel, värvi muutus helesiniseks peab toimuma kuni 18 k vanuseni.

Karv:

Mahalangev, sirge, peen, läikev, siidja tekstuuriga; ei tohi ulatuda põrandani, juuksed on lahku tõmmatud, kõrvade alustest ja saba aluseni juuksed peavad olema pikkusega 13—15 cm, kuid nad ei tohi segada koeral liikuda; jäsemete alumised osad on kaetud lühikese karvaga.

Suurus:
Turjaõrgus: 23—25 cm, isased on suuremad.
Kaal: 3,5—4,5 кg piirides.
Märksõnad:

Tagasi