BBC lõpetab Cruftsi ülekanded

Telekanal BBC lõpetab koostöö Cruftsiga, mis on üks suurimatest koertenäitustest maailmas, vahendab BBC News.

Teleülekande leping lõpetatakse juba järgmisest aastast. Cruftsi korraldaja, Suurbritannia Kennelklubi andis teada, et antud otsus järgnes vaidlustele teatud tõugude näitusele lubamise või mittelubamuse teemal.

Cruftsi ülekannete näitamise leping pidi lõppema aastal 2010. Kuid BBC telekanali poolt tehtud dokumentaal nimega "Pedigree Dogs Exposed" (Tõukoerad Paljastatud) väitis, et osad koeratõud kannatavad geneetiliste haiguste all inbreedingu ehk suguluspaarituse tagajärjel, ning telekanal otsustas selle suhtes midagi ette võtta.

BBC poolt seatud tingimused polnud näituse korraldajatele vastuvõetavad, kuna nende meelest oleks vale eemaldada tunnustatud tõuge näituselt.
 
Kennelklubi esindajate sõnul ei võtnud BBC arvesse ka klubi poolt ettevõetud meetmeid, et parandada tõukoerte tervist.

Eriarvamused tekkisid vähemalt 12 tõu osas, sealhulgas basset houndi , Inglise mastiffi , rottweileri ja saksa lambakoera osas.

Suurbritannia Kennelklubi tunnistas need tõud riski all olevateks.

BBC tehtud dokumentaalfilm Pedigree Dogs Exposed  väitis, et põhjuseks miks paljudel tõukoertel on tervisehädad on see, et neid aretatakse vaid välimuse järgi ning tervis on teisejärguline.

Kennelklubi aga kurtis, et dokumentaal oli ebaõiglaselt monteeritud ning ei peegeldanud klubi suurt pühendumist koerte tervise ja heaolu nimel.

Crufts toimus esimest korda 1891. aastal, ning näitust külastab igal aastal üle 150 000 külastaja. Keskmiselt on Cruftsile registreeritud 22 000 koera.Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.