BIG Match Show'l osales tänavu rekordarv koeriTäna toimunus aasta suurim heategevuslik koertenäitus BIG Match Show, keskpäeval kogunesid neljajalgsete sõprade omanikud Kristiine spordihalli ning panid oma lemmikud proovile: kes on kauneim ilma peal? Nimelt toimus iga-aastane koertenäitus, kirjutab Õhtuleht.

Näitusel võistlesid nii puhtatõulised kui segaverelised koerad, kes võtsid mõõtu vastavalt vanusele ja suurusele – ülepõlve- ja allapõlve kutsikad, koerad ning veteranid. Þürii, kuhu kuulusid Ago Vimm Njuufoundlandi Koerte Klubist, Rein Kikerpill ja Tarmo Tali koerteklubist "Koerus", hindas koerte juures nii väljanägemist kui käitumist.

Kahjuks pidi nii mõnigi pisaraid pühkima, kelle koer edasi ei pääsenud. Üks teismeline tüdruk oli suisa nii õnnetu, et läks koerale kallale, sikutas teda sabast ja peksis vastu selga. "Miks me edasi ei saanud, see kõik on sinu süü," pirises neidis nutta.

BIG Match Show'l osales tänavu rekordarv koeri. 204 koera seast trooniti üldvõitjaks Maria Tengile kuuluv segavereline Jasper.

Selle aasta kõige koerasõbralikuma teo tiitli pälvis Oskar Sisas Võrumaalt. Koeraomanik kulutas ligi 40 000 krooni, et terveks ravida varjupaigast võetud Simba-nimelise koera esikäpaluud, mis said tõsiselt viga, kui loom traktori vikati ette jooksis.

Aasta kõige koerasõbralikum tegu on tiitel, mis omistatakse isikule või isikutele, kes on oma tegevusega andnud viimasel aastal märkimisväärse panuse Eesti koerapidamiskultuuri ja heade koerapidamistavade edendamisse ning koduta loomade probleemi teadvustamisse ja leevendamisse.

Tiitlivõitja valiti välja internetihääletuse teel konkursile esitatud kandidaatide seast. Möödunud aastal esmakordselt toimunud konkursi tiitli pälvis hüljatud ja väärkoheldud koerte abistamisega tegelev Piret Audse.

Kõik näituse tulud lähevad tänavu Valga ja Viljandi koduta loomade varjupaiga toetuseks. Valga varjupaik vajab hädasti uusi deso-lampe, mis aitavad erinevaid baktereid ja patsille ruumist eemale hoida ning Viljandi varjupaigal on plaan teostada loomade boksides plaatimistöid.
{mosframe http://video.reporter.ee/iframe2.php?pid=125536383023&id=102443,100%,400}
Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #3 bamby95 2009-10-12 20:45
jah tegelt kah sihuke tunne et teisi nagu ei olekski seal olnud??:O:sad:
 
 
0 #2 Irw 2009-10-12 20:43
Ei näinud küll, sellist juhtumit. Oli küll näha omanikke, kes oma koera turjast sakutasid, kui mörinaks läks, aga muud küll mitte.
 
 
0 #1 ohhoo! 2009-10-12 15:33
"Üks teismeline tüdruk oli suisa nii õnnetu, et läks koerale kallale, sikutas teda sabast ja peksis vastu selga"
Ja normaalne või? Ülejäänud rahvas vaatas seda siis kui huvitavat spektaalit või?
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.