Bacterfield toob turule probiootilise koeratoidu

Eesti ettevõte Bacterfield OÜ on teinud lemmikloomatoidu alal revolutsiooni ning tema poolt loodud uudne koera kuivtoidu sari Formula ProBiotic, mida on nimetatud ka „koerte Actimeliks“ on nüüdsest saadaval valitud Aphoteka ja Farmacia apteekides.

Toit erineb teistest analoogidest selle poolest, et sisaldab kõrges kontsentratsioonis elusat probiootilist bakterit.

Eestis välja töötatud, algselt Euroopa turgudele suunatud koeratoit on jõudnud müügile ka Eestis ning Bacterfield OÜ projekti algataja ja idee autori Vygantas Kirejevase sõnul on toodet rahvakeeli hakatud nimetama „koerte Actimeliks“.

Kirejevase sõnul uuel koeratoidu sarjal potentsiaali läbilöömiseks on. „Kasulikke probiootilisi baktereid sisaldavate toodete tarbimine on muutunud arenenud maailmas järjest populaarsemaks seoses inimeste sooviga elada kauem ja tervemalt. Eestiski on väga populaarsed sarnased tooted inimestele – nagu Dr. Hellus,  Actimel, Activia, Gefilus keefir jne. Loogiline, et probiootilised tooted leiavad oma tee ka lemmikloomade toidusedelisse, kuna nende igapäevane tarvitamine tugevdab immuunsüsteemi ning aitab ennetada haigusi. “ ütles Kirejevas.

Kirejevase hinnangul hakkavad uut koeratoitu ostma eelkõige inimesed, kellel on tõukoerad, kuna nende toitumine ja tervis  on üldjuhul omanike suurema tähelepanu all. Eestis on hetkel ligi 175 000 koera, kellest 36% moodustavad tõukoerad, seega on Kirejevase hinnangul Eesti turu kohta päris suur hulk potentsiaalseid kliente.

„Soovime saavutada Eesti turul kolme aastaga juhtiva positsiooni ning Euroopas 3%-lise turuosa koerte kuivtoidu premium-klassi segmendis. Viie aasta plaanis soovime ülemailmselt saavutada 1%-lise turuosa koerte kuivtoidu Premium-klassi segmendis,“ valgustas Kirejevas veidi ka tuleviku plaane.

Formula ProBiotic on esimene Bacterfield OÜ poolt Eestis välja töötatud kõrgema (super premium) klassi funktsionaalne koeratoitude sari, mille tooted sisaldavad kõrges kontsentratsioonis elus probiootilist bakterit Enterococcus faecium. Toote valmistamise tehnoloogia on Bacterfieldi poolt patenteeritud.

Probiootiliste toodete kasutegur on kõige suurem, kui toode sisaldab elus probiootilist bakterit ning probiootilise bakteri kontsentratsioon peab olema tootes kõrge.

Formula ProBiotic tootes kasutatud probiootilise bakteritüve toimet on põhjalikult uuritud. Formula ProBiotic sarja tooted sisaldavad elusbakterit, mistõttu on toidu säilivusaeg minimaalselt 15 kuud.

Formula Probiotic koeratoidud on mõeldud nii kutsikatele, täisealistele kui ka juba vanemasse ikka jõudnud koertele. Samuti on saadaval ka spetsiaalselt energiat andvad krõbuskid.

Probiootilist koeratoitu Formula ProBioticut müüakse 4-, 7,5-, ja 15- kilogrammistes kottides. Toodete soovituslik hind on 369.- 4kg, 599.- 7,5kg ja 1070.- 15 kg pakk. Toidu hinnatase on veidi kõrgem kui tavalistel kauplustes saadavate kuivtoitude puhul, kuid jääb samale tasemele kui kõrgema klassi krõbuskid.

Probiootikumid on elusad mikroorganismid, mis piisavas koguses manustatuna on peremeesorganismi tervisele väga kasulikud. Probiootikume („häid baktereid“) määratakse kui bioloogiliselt aktiivsete mikroorganismide kogumeid, mis tarbimisel mõjutavad soodsalt organismi mikroobikooslust ja mängivad olulist rolli organismi üldises tervises ja heaolus. Probiootikume on kasutatud sajandeid kui looduslikke tervist edendavaid toidulisandeid.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.