Match Show
Laupäeval, 18. oktoobril toimub Tallinnas aasta suurim heategevuslik koertenäitus BIG Match Show 2008, kuhu on tänavu eelregistreeritud enam kui 120 koera. Tänavuse näituse tulud lähevad Kohtla-Järve ja Rakvere kodutute koerte varjupaiga toetuseks.

18. oktoobril algusega kell 11 Kristiine Spordihallis toimuvast BIG Match Showst on oodatud osa võtma nii puhtatõulised kui segaverelised koerad, kes võtavad mõõtu vastavalt vanusele ja suurusele – ülepõlve- ja allapõlve kutsikad, koerad ning veteranid. Þürii, kuhu kuuluvad loomaarst Kadri Kääramees, koertekoolitaja Tiia Ariko ja koertekasvataja Haita-Maarit Zahharov, hindab koerte juures nii väljanägemist kui käitumist, valides näituse üldvõitja.

Üritusel toimub ka muid koerte-teemalisi meelelahutusi. Esindatud on kampaania „Ole inimene”. Koerakuulajad annavad õpetusi probleemsete loomadega ümberkäimisest. Üles astuvad koeratantsijad ning koeraspordiklubi Koerus tutvustab oma koolitusvaldkondi: kutsikakooli ja agility-trenni tegevust ning näitusekoolituse ja handler-koolituse võimalusi. Koeruse meeskonnal on kavas ka Väike Koerus, mis jääb aga kohaletulijatele üllatuseks. Meeleoluka taustamuusika eest hoolitseb näitusel DJ.

Tänavuse BIG Match Show raames kuulutab Eesti Koeraomanike Selts koos BIGiga esmakordselt välja „Aasta kõige koerasõbralikuma teo“. See on tiitel, mis omistatakse isikule või isikutele, kes on oma tegevusega andnud viimasel aastal märkimisväärse panuse Eesti koerapidamiskultuuri ja heade koerapidamistavade edendamisse ning koduta loomade probleemi teadvustamisse ja leevendamisse. Tiitlivõitja valitakse internetihääletuse teel välja konkursile esitatud kandidaatide seast.

Kõik BIG Match Show tulud lähevad tänavu Rakvere ja Kohtla-Järve koduta loomade varjupaiga toetuseks. Rakveres on hädasti vaja ehitada uusi aedikuid ja parandada kuutide katuseid, Kohtla-Järve vajab aga vahendeid koerte hügieeni eest hoolitsemiseks. Ühtlasi on külalistel võimalus panustada kodutute koerte eluolu parendamisesse varjupaikade tuues vanu tekke, jopesid ja mänguasju BIG Match Showle kogumispunktidesse.

Koertenäitusel osalemiseks saab end eelregistreerida veebilehel matchshow.big.ee. Eelregistreerunud koertele maksab osavõtt 75 krooni, kohapeal registreerujatele 150 krooni. Külastajate sissepääs maksab kohapeal 50 krooni, lastele ja pensionäridele on näituse külastamine tasuta.

Tänavu juba neljandat korda toimuv BIG Match Show on Eesti ja Balti riikide suurim iga-aastane heategevuslik koertenäitus, mille eesmärk on juhtida tähelepanu kodutute loomade probleemile ja selle lahendamise võimalustele ning toetada kodutute loomade varjupaikasid. Ürituse korraldaja on Balti Investeeringute Grupi Pank (BIG) koos Eesti Koeraomanike Seltsiga.

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.