Nuki
Laupäeval, 18. oktoobril toimunud Eesti aasta suurimal heategevuslikul koertenäitusel BIG Match Show 2008 koguti Rakvere ja Kohtla-Järve koduta loomade varjupaiga toetuseks 22 917 krooni.

BIG Match Show tulud lähevad Rakvere ja Kohtla-Järve koduta loomade varjupaiga eluolu parendamiseks. Rakveres on hädasti vaja ehitada uusi aedikuid ja parandada kuutide katuseid, Kohtla-Järve vajab aga vahendeid koerte hügieeni eest hoolitsemiseks. Varasemalt on BIG Match Show toetanud Pärnu, Tartu, Võru ja Haapsalu kodutute koerte varjupaika.

 

Tänavust BIG Match Showd külastas ligi 1000 inimest ja näitusel osales 163 koera, kellest üldvõitjaks trooniti Pärnu loomade varjupaiga koer nimega Nuki. Näitusel võistlesid nii puhtatõulised kui segaverelised koerad, kes võtsid mõõtu vastavalt vanusele ja suurusele ülepõlve- ja allapõlve kutsikad, koerad ning veteranid. Þürii, kuhu kuulusid loomaarst Kadri Kääramees, koertekoolitaja Tiia Ariko ja koertekasvataja Haita-Maarit Zahharov, hindasid koerte juures nii väljanägemist kui käitumist.

 

Tänavu juba neljandat korda toimunud BIG Match Show on Eesti ja Balti riikide suurim iga-aastane heategevuslik koertenäitus, mille eesmärk on juhtida tähelepanu kodutute loomade probleemile ja selle lahendamise võimalustele ning toetada kodutute loomade varjupaikasid. Ürituse korraldaja on Balti Investeeringute Grupi Pank (BIG) koos Eesti Koeraomanike Seltsiga.


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.