Koer.ee kasutajate blogid


juuni 22
2013

Bosse

Kirjutas: Šokolaadikoer

Kategoorias: kutsikad , koerad

Šokolaadikoer

Bosse saab meil ülehomme juba 7-kuuseks.

Uskumatu kuidas aeg lendab. Alles see oli kui rõõmustasime iga pissi üle mis õue tuli ja iga sammu üle mis rihma otsas tehtud.

Nüüd on Bossest saanud vallatu puberteet, kes paneb sind ühtmoodi naeratama nii oma hommikuse tervitamisega kui ootamatute mänguhoogudega, rääkimata lahedast norskamisest ja muust koeralikust.

Millega me siis viimase nelja kuu jooksul oleme tegelenud?

Alustuseks käisime Koeruse Kutsikakoolis, kus kahe ja poole kuu jooksul saime selgeks mõned elementaarsed oskused - istu, lama, seisa, mängi, jaluta, kõrval, EI, lõdva rihmaga käimine ja loomulikult ka vajalikud teadmised koera kasvatamise ja tervise osas. Lisaks tegime ka mõningaid põnevaid trikke, millest kõige toredam Bosse arvates oli läbi tunneli jooksmine.

Kõige toredam ajaviide on loomulikult mängimine ja seda oleme me palju teinud. Alustades käbide tagaajamisest koduhoovis, mis pakub koerale uskumatut naudingut. Jätkates erinevate mänguplatside külastamisega, kus alati kohtab ka teisi koeri kellega võidu joosta ja mürada.

Kõige parem sõber, kellega Bosse iga kell on valmis mängima ja kes teda ka alati pikkisilmi ootab on meie teine koer, Laika ja Siberi Husky segu Kusti. Kusti on 2-aasta 2-kuune rõõmupall, kellele üle kõige meeldib joosta ja ujuda. Kuna Kusti elab maal, toimuvad mängumaratonid ja tagaajamised tavaliselt paar korda kuus nädalalõppudel.

Lisaks mängimisele on nagu igale Labradorile ka Bosse jaoks ülioluline ujumine ja vees plätserdamine. Hakkasime kohe kui vaktsineerimised tehtud mereääres jalutamas käima. Sel ajal oli muidugi vesi täielikult jääs. Tasapisi hakkas jää sulama ja iga jalutuskäiguga sai natuke rohkem vees plätserdada kuni ükskord mänguhoos puupulga järele joostes kadus pind jalge alt ära ja tulid esimesed ujumisliigutused. Päriselt ujuma õppimine võttis muidugi natuke aega ja siin andsid head eeskuju nii Kusti, kui ka sugulase Saksa Lambakoerad Betty ja Fiona, kellega pidevalt koos jõe ääres jalutamas sai käidud. Täna oskab Bosse juba väga hästi ujuda ja kõige lõbusam mäng on asjade äratoomine veest.

Proovimise ja huvitava kogemuse saamise eesmärgil käisime ära ka oma esimesel näitusel. Tegemist oli kahepäevalise Rahvusvahelise näitusega Rakveres ja Bosse oli tol hetkel veidi noorem kui 5-kuud. Kuna Labradoribeebisid tol näitusel rohkem ei olnud, olime mõlemal päeval TPB EAHga ja teisel päeval lisaks ka BEEBI BIS IV nii et igati meeldiv kogemus oli ja ka Bosse tundis end ülihästi.

Ka lollusi meeldib meile teha ja loomulikult närida. Õnneks aitab pidev tegelemine ja mängimine suuremad pahandused eemal hoida. Mõnad hambajäljed lauajalal ja jalanõuderiiulil on siiani suurim pahandus, kui mitte arvestada paari kinga mis on peale hammaste vahelt läbikäimist kingsepa ravitsemist vajanud ja üks köögirätik, mis ahvatlevalt nagis rippus ega tahtnud kuidagi sealt ära tulla, kuni võitluses nagi ja hammaste vahel lihtsalt rebenes.

Nagu eelpool lugeda võis on Bosse ülimalt tore koer, kes oma üüratu energia ja mängulustiga hoiab sul alati naeratuse näol.

Hoiame ka edaspidi Teid oma toimetamistega kindlasti kursis.

 

Bosse ja Kersti