Bordercollie
Bonnie ja Clyde teevad kõike koos - jalutavad, söövad, magavad, ainult Clyde on alati sammukese võrra maas - nimelt bordercollie Clyde kasutab liikumiseks teise koera Bonnie abi.

Bonnie hoiab end Clyde'ist vaid mõne sentimeetri kaugusele, et juhatada teda toiduni,  Clyde on tema juhtkoer, kirjutab Dailymail. Nad on lahutamatud, ilma Bonnie lähelolekuta ei liiguta Clyde käppagi. See kummaline koertepaar leiti 3 nädalat tagasi, nad päästeti tormi käest ning hetkel ootavad nad varjupaigas, et keegi hea inimene pakuks neile armastava kodu.

Kui umbes viieaastane Clyde liigub koos kaheaastase Bonniega, tundub ta olevat täiesti tavaline ja terve koer, kuid ilma sõbrata keeldub Clyde liikumast. Nad on lahutamatud.

BordercollieLoddoni koerte varjupaiga juhataja Cherie Cootes on kindel, et Clyde ei saaks ilma Bonnieta hakkama. "Kui Clyde ei tea, kus ta on, läheb ta Bonnie juurde ja paneb pea tema seljale, et Bonnie saaks teda juhatada. Kui Bonnie kõnnib, siis peatub ta vahepeal ja kontrollib, kas Clyde on ikka temaga. Uude koju peavad nad kindlasti koos minema," ütles Cootes. "Ma ei ole varem kohanud sellist koera, kes vabatahtlikult hakkab teisele koerale juhtkoeraks. Loodan, et nad leiavad peagi uue kodu, kus on suur aed ja mis asub tihedast liikluspiirkonnast eemal," lisab Cootes.

Ka juhtkoertega tegeleva ühingu esinaise sõnul kuuleb ta esmakordselt, et üks koer on vabatahtlikult teisele koerale juhtkoeraks. "See on huvitav ja uskumatu lugu, samas südantliigutavalt armas," ütleb Vicky Bell. "Mõned koerad sobivad loomupäraselt juhtkoerteks, näib et Bonnie on selline koer".

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #3 Grete A. 2009-08-22 00:59
Oi kui armas! :-)
 
 
0 #2 kati 2009-07-25 17:10
Nagu eriti nunnu ju .Koerad armastavad üksteist täiega , lahutamatud.Ei liigu kuskile ilma üksteiseta, äitsalõpp.77
 
 
0 #1 nuff_nuff 2009-07-24 16:54
Nii armas:-)
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.