Bordercollied on kõige targemad koerad
Kanadas asuva Briti Columbia ülikooli psühholoogia professor Stanley Coren intervjueeris üle 200 USA ja Kanada koertekoolitaja koerte "tarkuse" teemal, vahendab Mail Online. Coren reastas TOP 10 kõige arukamat koeratõugu:

1. Bordercollie
2. Puudel
3. Saksa lambakoer
4. Kuldne retriiver
5. Dobermann

6. Shetlandi lambakoer
7. Labradori retriiver
8. Papillon
9. Rottweiler
10.Austraalia karjakoer

Keskmine koer õpib elu jooksul ära 165 sõna, nende hulka arvatakse ka käelised märguanded ja muud signaalid. Kõige targemad isendid õpivad ära aga 250 sõna.

Koerad suudavad arvutada nelja-viieni ning märkavad arvutusvigu lihtsates tehetes nagu 1 + 1 = 1 või 1 + 1 = 3.  Ka teesklemises ja kavaldamises on koerad osavad.

Coren ütleb, et koertel on kolme tüüpi intelligentsust: vaistlik, kohanev ja õpetatav. Kohanevast ehk adapteeruvast arukusest annab aimu see, kuidas koer keskkonna väljakutsetele reageerides uusi lahendusi välja mõtleb. Koerte mõistus on paariaastase lapse tasemel.

Nimekirjas viimaste tõugude TOP 10 on:
1. Afgaani hurt
2. Basenji
3. Inglise buldog
4. Chow-Chow
5. Vene hurt ehk borzoi
6. Verekoer
7. Pekingi koer
8. Beagle
9. Inglise mastif
10.Basset hound

Kommentaariks: Mulle isiklikult tundub, et siin edetabelis on aluseks võetud peamiselt koera õpivõime ja kuulekus. Võimalik, et ka see kui kiiresti koer mõne uue käsu ära õpib ja koostöö koerajuhiga. Kohe kuidagi ei saa nõustuda, et näiteks verekoera tõug, kellega ma viimased 9 aastat kokku olen puutunud, rumal oleks - 3 tõuesindajaga koos elades on nad kõik iseseisvalt ära õppinud näiteks uste, sahtlite, haakide avamise jpm. Uute lahenduste, kohanemise ja kavaluste mõttes on nad olnud lausa meistrid. Mida arvate teie, kallid lugejad, sellest nimekirjast?

Testi oma koera intelligentsust Stanley Coreni metoodika järgi ja kirjuta kommentaaridesse, millise tulemuse sai Sinu koer.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.