Bostoni terjer

Bostoni terjer on pärit Ameerikast. Algselt aretati ta vőitluskoeraks, ristates Inglise buldoge ja Inglise valgeid terjereid, bullterjereid, bokserit ning hiljem ka pitbullterjerit. Tänapäevaks on tema vőitlushimu vähendatud ja Bostoni terjerid on tunduvalt rahulikumad.
Algselt kaalus bostoni terjer üle 20 kg, kuid aretustegevuse eesmärk oli saada võimalikult väike koer, just selline nagu ta tänapäeval on.

Bostoni terjer on tark, kiiresti őppiv, sotsiaalne ja julge, kes vōib muutuda vahel mässumeelseks. Samuti enesekindel ja mingil määral isepäinegi. Kuigi tal on tugev valveinstinkt, ei ole ta eriline haukuja tüüp - seega sobib hästi korterikoeraks.

Ta vajab siiski palju liikumist, seetőttu sobib eelkőige aktiivsele inimesele. Ta on őrnahingeline ja vajab palju tähelepanu, ta saab suurepäraselt läbi lastega ja teiste koertega. Ta armastab palju mängida. Kuna ta on väga seltskondlik, on teda soovitav pidada peres teise koerana. Samuti meeldib talle peremehele varjuna järgneda kōikjale.

Bostoni terjeri turjakõrgus on umbes 38-43 cm ja kaal ei tohi olla üle 11,5 kg. Bostoni terjerid on jaotatud kaalu alusel kolme klassi: kergekaalulised - alla 6,8 kg; keskmisekaalulised - alla 9,1 kg; raskekaalulised - 9,1-11,5 kg.

Nende pesakonnas on keskmiselt 3-4 kutsikat. Kuna tegemist on n.ö.suurepealise tōuga on pesakonna ilmaletoomiseks vaja tihti keisrilōiget.

Karvkate on lühike, sile, läikiv, kergesti hooldatav. Värvuselt seal (punaka läikega must) valgete märkidega, must valgete märkidega vői grindle valgete märkidega. Tegemist on puhta tōuga, kellel ei esine koertele iseloomulikke lōhnasid. Koeral on lühike, kandiline koon ja nelinurkne kolju. Saba on lühike. Rind ei ole nii sügav, kui teistel bull-tüüpi tõugudel. Kõrvad on õhukesed ja püstised. Jalad on tugevad ja lihaselised. Koera üldmulje on tugev ja kindlameelne. Kõnnak on vaba ja graatsiline. Bostoni terjeri silmad on küllaltki esileküündivad ja punnis.

Kuigi bostoni terjer on vastuvõtlik mitmele haigusele, on tal siiski tugev tervis ja ta võib elada kõrge vanuseni. Koeral võivad ilmneda mitmed tõupärased ja pärilikud haigused, seega peaks enne kutsika soetamist kindlasti koera vanemate tervislikku seisundit teadma.
Levinumad haigused on Aju - vesipäisus (kaasasündinud), Silm - katarakt - pärilik, Üldine diagnoos - mädapaise, Kõrv - kuulmise hematoom, Tiinus - keisrilõige, Suu - hambumusanomaalia (lõua üleulatus või alaulatus), Luud (arenemine) - patella luksatsioon, Silm - silmalau näärme väljalangemine (kirss-silm), Sisesekretsioon - hüperadrenokortitsism (Cushingi sündroom), Üldine diagnoos - kasvaja (healoomuline), Üldine diagnoos - kasvaja (pahaloomuline), Üldine diagnoos - tsüst, Üldine diagnoos - kuumarabandus, Perifeersed närvid - õlavarrepõimiku kasvaja.


ArtCreative Design and Custom coding

Märksõnad:

Tagasi