Active Image
Seitsmeaastane njuufaundlandlane Bilbo pidi läbima kehalised ja ujumiskatsed, enne kui võis ühineda patrullidega Sennen Cove’i rannal Cornwallis. Koera on autasustatud kolme elu päästmise eest, kirjutab ajaleht The Telegraph.

Jamieson oli Bilbo vallandamisotsusest šokeeritud. „See on skandaal, täielik häbiasi. Bilbo on olnud suurepäraseks abiks,” ütles Jamieson.

 

Bilbot, Inglismaa ainuke vetelpäästekoera, kes patrullib lääne Cornwallis, ei hakata enam oma tööpostil nägema.


Kuninglik Natsionaalne Päästepaadi Institutsioon (KNPI) on võtnud üle ranna ohutuse eest vastutamise, seda peale Penwithi maakonna nõukogu otsust sellel aastal.

 

Selle otsusega kaasnevalt ei saa enam 80 kilone Newfoundlandi tõugu vetelpäästekoer enam rannas patrullida, kuna kogu rannas kehtib koerte keeld. Bilbo omanik ütles, et elusid päästva jõu rannalt keelata on skandaal, kuid Penwithi nõukogu toetab KNPI otsust.


Bilbo on olnud osa vetelpäästjate tiimist Senneni rannas juba viimased kolm aastat ja on saanud kiita selle eest, et on aidanud ujujaid raskestest olukordadest välja. Ta kannab erilist kollast jakki ja võib ujuda suplejateni ,vedades enda taga pääste ujukit. Kuid Bilbo omanikule, Steve Jamiesonile, anti teada, et kokkulepe, millega koer siiani koerte keelust vaatamata rannas tegutses, ei ole enam ohutusekaalutlustel aktsepteeritav.


Bilbol oli lubatud täita vetelpääste kohustusi kuna teda transporditi maastiku sõidukiga (ATV-ga) ajal, mil ta polnud vetelpääste majas või merel.

Nüüd kui KNPI võtab vetelpääste kohustused üle, ei lubata ATVsid enam randa.

 

Rebecca Kirk, keskkonna ohvitser ütles  BBC uudistele: "Kui ta on rannas, on see seadusevastane. See paneb meid raskesse positsiooni, kuid me peame kuuletuma seadusele."

Bilbot pole kvalifitseeritud kui töökoera, mistõttu kui ta on rannas võib omanik Mr Jamieson saada 75 naelase trahvi.

 

Bilbo
Bilbot sõidutati ATV'ga, et rannas kehtivat koerte keeldu vältida.
Ta ütles: "Ma olin jahmunud kui mulle teatati. Ta on rannavalve suurim vara ja tema randa mitte lubamine on skandaal."

Steve Instance, KNPI inspektor ütles: "Me oleme olnud nii paindlikud kui võimalik. Kuid ATV'd on mõeldud ainult ühe inimese jaoks, kui koer on 80 kilo, siis on ta reisija ja see pole lihtsalt ohutu.
Me ei tegutse reeglite järgi niisama. ATV'dega toimub väga palju õnnetusi." Ta lisas: "Bilbo on fantastiline väärtus ja me ütlesime Mr Jamiesonile, et teda saab kasutada PR'i jaoks ning ohutustreeningutel koolis. Kuid see pole sobiv kui ta töötab vetelpäästjana."

Newfoundlandi koerad on hästi sobivad vetelpäästeks kuna neil on topeltkasuka, millest üks kiht on vetthülgav.

Bilbo omanik ja ranna peavetelpäästja Steve Jamieson ütles, et igaüks armastab Bilbot ja temast on saanud meeskonna asendamatu osa.

Allikas: The Telegraph

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.