Küsimus:

Tere,

Mul ja mu pereliikmetel on probleem emase veits üle 1 aastase bulldogiga. Koer ründab eriti õues, toas on paar korda juhtunud, et ta ründab, aga õues ründab just eriti.

Näiteks täna oli koer maganud paar tundi vannitoas, siis läksime aeda, koer oli rahulik, ringutas jne. Siis mina otsustasin, et viin gaasilambi ära garaazi, ta jooksis järgi, vaatas ja nuuskis-siis ma kükitasin ja tegin talle pai ja siis läksime garaazist välja ja kui ma selja keerasin ja ust hakkasin lukku keerama siis hüppas korra mulle seljatagant peale ja siis näksas sääremarjast.

Veits tuli isegi verd, aga ei midagi hullu. Ta kipubki ründama jalgu ja selja tagant ja eriti kui midagi teed või toimetad. Ja näiteks kui õues telefoniga räägid ja nagu koerast välja hetkeks ei tee, siis on rünnanud.

Ema õues rohis ja oli koerale seljaga, siis koer ründas jne. Koer väga hullusti ei ründa, pigem nagu näksab, vahest juhtub kõvemini. Tal tuleb nagu mingi hulluhoog peale. Lisaks närib ta kõik jalanõud ära mis kätte saab.

Kuidas oleks õige koera karistada nende tegude eest? See kingade närimine pole hullu, aga see, et ta ründab, on küll jama. Kas koera steriliseerimine muudab ta rahulikumaks?

Parimat,

Priit

Vastus:

Tere,

Kõigepealt fakt, et koer ründab tagantpoolt. Üks peamisi põhjuseid, miks koerad ründavad, on ka kartmise pärast.

Enesekaitseinstinkt - ta on kogu aeg valmis ründamisega kaitsma iseennast. Väga tihti, kui koer elab sellises stressis, ilmneb neil tahtmine "kätte maksta" nendele, kes on temast nõrgemad. Ja objektiks nad valivad peamiselt vanad inimesed peres ja lapsed. Aga väljas, kui nad on rihma otsas või aias, "ründavad" nad kõike mis liigub.

Mina soovitan pöörduda koertekäitumise spetsialisti poole, et leida põhjus, miks teie koer on koguaeg stressis ja kuidas teda teha julgustada olema rahulikum ja kuulekam.

Interneti teel on keeruline Teile nõu anda, vaja on välja selgitada, mis põhjustab teie koera ebakindluse ja kaitses oleku. Lähtudest põhjusest saab anda soovitusi.

Vaid koer karistades ei saa õpetada koera korrektselt käituma, läbi karistamise võite muuta olukorra vaid hullemaks.

Koertekoolitaja

Alla Petrova