Küsimus:

Tere

Olen 4,5 kuuse emase prantsuse buldogi kutsika omanik. Kaalub praeguseks juba 5,6kg.
Nädal aega tagasi 15.septembril avastasin koera nahal imelikud valged punnikesed või laigud läbimõõduga ~1cm. Algselt oli neid kaelapiirkonnas ja pea peal palju ning keha peal ainult paar laigukest. Peale seda avastust muutsin koera toidumenüüd, sest arvasin, et äkki on tegu mingi allergiaga. Toitsin teda nädal aega ainult krõbinate ja konservide. Siis tõmbusid laigukesed nagu tagasi.
Kuid täna 21 september nägin, et tal need laigud nagu üle öö tagasi tulnud ja nüüd on terve turja pealne suuri punaseid laike täis ja ka karva ajab maha. Ja tundub, et need laigud ka sügelevad, sest kui ma neid katsun siis hakkab koeral kohe jalg käima. Õnneks ta ise neid kratsida ei saa.
Koer ise sööd ja joob ilusti. Pissib ja kakab ka ilusti. Ja üleüldse on ta energiline.

Ettetänades
Ede


Vastus:

Tere,

Sügelusega kulgevate haiguste tekkepõhjused on peamiselt järgmised:
1. Parasiidid ja kirbuallergia
2. Toiduallergia
3. Tolmuallergia ehk atoopia
Noorel koeral peaks välistama kõigepealt esimese põhjuse. Selleks tuleks teha regulaarselt korralikku parasiiditõrjet. Täpilahused toimivad enamasti 1 kuu, tablett (Bravecto ) 3 kuud.
Teine sagedane sügamise põhjus on toiduallergia. Selle kindlaks tegemiseks peab kogu menüü 1,5 kuuks välja vahetama. See tähendab, et koer hakkab sööma teise koostisega toitu, kui enne. Näiteks kui siiani sõi kana ja riisi, siis nüüd kala ja kartulit. Ei ole oluline, kas kuivtoidu, konservi või kodutoiduna. Peaasi, et komponendid on uued.
Prantsuse buldogidel esineb sageli allergiaid. Mõistlik oleks kohe alustada põhjuste väljaselgitamist ja teha seda mõne nahahaigustele pühendunud arsti juures. Meie kliinikus on selliseks arstiks dr. Inessa Zaitseva. Väga hea spetsialist on dr. Svetlana Belova, kes töötab Billy Loomakliinikus.

Lugupidamisega
Tiina Toomet

Tiina Toometi kliinik

 

 


Tagasi