ChihuahuaSelle suurepärase koeratőu ajalugu ulatub sajandite tagusesse aega kui eksisteerisid antiiksed Mehhiko hőimud – inkad, askeedid ja maiad.
Väike TECHINI koer (selline oli tőu nimi tol ajal) oli luksuslik ja kuulus rikastele India suguharudele. Techini oli püha loom keda teenindasid orjad.

Chihuahuade päritolu varjutab saladuseloor. Teadlased pole veel kokkuleppele jőudnud, et milline rahvus lői chihuahuad: muistsed indialased, egiptlased vői hiinlased.
Kőik versioonid pärinemise kohta kőlavad väga usutavalt ja pőhjendatult.
On üldine teadmine, et chihuahua on unikaalne tőug – väga väike koer kes on üle kuhjatud omadustega mis teevad tast väga noobli tőu, kelle ajalugu ulatub 3000 aasta taha.

Chihuahua tőug on nime saanud ühe Mehhiko osariigi järgi, kust ta esmakordselt Ameerika Ühendriikidesse ja edasi tervesse maailma eksporditi.
Chihuahua on ameerika mandri vanim ja maailma väikseim koeratőug. Euroopasse toodi koer 19. sajandil.

Chihuahua on väga hea seltsikoer. Julge, väga elav, uhke ja ettevőtlik, nőuab ja pakub ka ise tohutult kiindumust. Koerale meeldib väga limpsida oma peremehe nägu, see on erakordselt kahtlane tegevus kőigi teiste v.a. peremehe jaoks.

Chihuahua armastab väga oma peremeest. Ta on kindel, et kogu tähelepanu ja hoolitsus peab olema üksnes temale suunatud.
ChihuahuaTa vőtab hea meelega osa kőigist peremehe tegemistest, olgu see siis jalutamine, töö kontoris (kus tema vőib tukkuda samal ajal kui peremees tööd teeb) vői sőprade külastamine kus väike kaaslane saab kiiresti tähelepanu keskpunktiks!

Üks chihuahua voorus on kindlasti tema rahulik temperament. Nad on kindlasti kőige vaiksemad väikestest koeratőugudest.

Vaatamata sellele, et chihud on inimeste keskel veetnud juba pika aja on neil siiski säilinud metsiku looma instinktid. Näiteks toidu peitmine "mustadeks päevadeks".
Isegi pärast kőva kőhutäit vőib koer paar tükki ära peita ja pole pőhjust imestada kui leiad need oma kingadest vői pőrandale ununenud käekotist.

Chihuahua on sőbralik teiste loomade suhtes. Ta saab väga hästi läbi suurte koerte ja kassidega kui lasta tal nendega tutvuda.

Chihuahuad on umbusklikud pisikeste laste suhtes kes kujutavad neile varjatud ohtu.
On raske seletada lapsele, et see pisike koer pole mitte mänguasi vaid elus loom, kes vajab sőltumatut elu ja puhkust.
Perekondades kus on väike chihu ja pisike laps tuleb hoolega jälgida nende läbisaamist ja käitumist!


Allikas: Eesti Chihuahua Klubi kodulehekülg
www.chihuahua.ee

Tagasi