Kasulikud kontaktid

Eesti Ameerika Kokkerspanjelite Tõuühing

Eesti Ameerika Kokkerspanjelite Tõuühing
Kontaktisik(ud): Ülle Eller
Aadress: Aardla 13 Tartu
Telefon: 7 371 601
Telefon: +372 59 046 367
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Koduleht

MILLEKS TÕUÜHING?

Eesti Ameerika Kokkerspanjelite Tõuühingu asutamiskoosolek toimus 3.märtsil 2003 Tartus. Kokku tulnud ameerika kokkerspanjelite aktiivsed harrastajad, eesmärgiga luua sellele rohkearvulisele, kuid samas populaarsust kaotavale tõule oma ühing.

Põhjusi tõuühingu loomiseks oli mitmeid. Nagu juba eelpool öeldud on ameerika kokkerspanjelid Eest Kennelliidu andmetel Eestis üks enimregistreeritud tõug. Samas ei vasta enamus registreeritud koertest kaugeltki standardis esitatud nõuetele. Kadumas on ameeriklase õige tõule omane tüüp ja esinevad olulised puudused, mis hoolimatu ja teadmatu kasvatamise tulemusena süvenevad. Selleks, et tõugu propageerida ja madalseisust välja tuua ning aretust suunata tõu edasiarenemise suunas loodigi Ameerika Kokkerspanjelite Tõuühing.

MIDA TÕUÜHING TEEB?

Sageli hindavad ameerika kokkereid näitustel kõikide tõugude kohtunikud, kes tõugu kunagi kasvatanud pole ja on kujundanud oma mulje tõust pigem näituste võitjate ja nende esitajate baasil. Et valikuid teha, keda aretuses kasutada ja keda mitte, on oluline saada hinnanguid ka neilt ekspertidelt, kes on tõuga seda kasvatades kokku puutunud. Seetõttu seame oma üheks eesmärgiks korraldada erinäitusi, kus tõugu hindavad kasvatajad-kohtunikud.

Meie üheks väljundiks on informeerida inimesi läbi ühingu kodulehe, pakkudes neile nõuandeid, uuemat infot tõu ja kasvatuse kohta. Samuti tahame kodulehe kaudu propageerida nende kasvatajate tööd, kes panevad rõhku tõuaretuses kvaliteedile mitte ameerika kokkerspanjelite rohkearvulisele levitamisele.

Suurimaks tähelepanu keskmeks on hetkel kutsikaostjate teavitamine tõust ja temaga kaasnevatest vajadustest. Oleme seda meelt, et ameerika kokker on pere-, harrastus- ja ka „käsitööinimese" koer st. kindlasti vajab hoolitsemist tema uhke kasukas.


  

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.