Kasulikud kontaktid
Eesti Siberi Husky Ühing

Eesti Siberi Husky Ühing

Eesti Siberi Husky Ühing

Aadress: Lasketiiru põik 3 Viimsi vald Harjumaa
Telefon: +372 5016814
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Koduleht

Eesti Siberi Husky Ühing on 12.06.2005. aastal asutatud mittetulundusühing, mis ühendab siberi husky tõugu koerte omanikke, kasvatajaid ja teisi sarnaste huvidega inimesi. Tõuühing, mis 2005. aastal võeti ka Eesti Kennelliidu liikmeks, juhindub oma tegevuses ennekõike katusorganisatsiooni Eesti Kennelliidu koerakasvatuslikest headest tavadest ja põhimõtetest. Eesti Kennelliidu tegevust omakorda suunab aga Rahvusvaheline Künoloogiline Föderatsioon FCI.

Tõuühingu tegevuse kaudu kogutakse ja jagatakse huvilistele teadmisi siberi husky tõu kohta, abistatakse koeraomanikke kasvatus- ja aretusküsimustes, ning korraldatakse mitmesuguseid toredaid ühisüritusi.

Esimene siberi husky tõugu Eesti Kennelliidu registrisse kuuluv Zholli nime kandev emane koer imporditi Eestisse 1997. aastal Venemaalt. Sama koer tõi 2001. aastal ilmale Eesti esimese siberi husky pesakonna. Samal aastal asus Eestis ka tegutsema esimene registreeritud siberi huskyde kennel nimega Konuveres, mille aretustöö sai alguse USA päritolu koerte järglastest. Hiljem imporditi Eestisse veel koeri Hispaaniast, Poolast, Soomest ja Itaaliast ning tänaseks on meie koerte päritolumaade nimekiri veelgi täienenud.


  

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.