Kasulikud kontaktid

Valga Koerteklubi


Aadress: Tähe 4-3 Valga
Telefon: -
See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Koduleht

Valga Koerteklubi sünnilugu iseloomustab kõige paremini väljend “kaua tehtud kaunikene”. Aga kuidas siis ikkagi kõik alguse sai?

Ühel kena päeval sai ka allakirjutanu teiseks koduks Valga. Ma tundsin Valga linnast vaid dobermannide omanikku Gaida Helandit, kes on osalenud Urani klubi karikasarjades. Nii oligi Gaida see inimene, kes tutvustas mulle Valga linna koeraomanikke.

Võib öelda, et kõik sai alguse ühest noorest berni alpi karjakoerast, kes vajas koolitust.  2005. aasta kevadel alustasime õpetamist koeraomaniku õuel, aga peagi lisandus koeri ja koduõu jäi kitsaks.

Kuna berni noor perenaine tegeleb ka ratsutamisega ja koer oli tallis kaasas, sai mõned tunnid seal läbi viidud. Ühel kenal päeval  aga andis Valga Ratsatalli omanik  Jana Pehlak meile loa teha treeninguid talli territooriumil ja seejärel läks juba väikelinna koerte tõsisemaks koolitamiseks. Kui esimesel treeningul olid koos vaid mõned tuttavad, siis järgmiseks tunniks oli kohal juba 14 koera  (jutt liikus nagu kulutuli, et keegi Tartust pärit koolitaja on Valgas).

Kuna tegu oli parasjagu ka näituste hooajaga, siis sai appi kutsutud  näitusetreeninguid tegema Siret Lepasaar ja minu tööks jäi üldine kuulekus. Sel ajal hakkasidki liikuma mõtted klubi loomisest ning korraliku treeningplatsi tegemisest.

Gaidaga rääkides selgus, et temalgi on olnud mõtetes Valga koerteklubi loomine, asjast huvitatud olid noore dobermanni omanik Helvia Räägel ja berni omanik Eva Kaleta ning nii me siis kamba peale põhikirja valmis tegimegi…

2005 aasta suve põhilised treeningtunnid toimusid ikka veel Tartu Uranis, mõned treeningud Valgas. Talvel sai Valgas treeninguid läbi viidud talli sisemaneežis.

2006. aasta kevade ilusal maikuu päeval kogunesid aktiivsed koerakasvatajad  kokku, pidasime ära klubi asutamiskoosoleku ja kinnitasime põhikirja. Treeningud toimusid juba täie tõsidusega ning suve jooksul sai esinemas käidud Valga Linna päevadel ning osaletud Tartus toimuvatel kutsikate ja noorkoerte võistlustel. Kuuma suve ja puhkustega jäi küll ametlik vormistamine jälle soiku, aga novembris sai ette võetud käik notari juurde ja 23. novemberil 2006. aastal kanti MTÜ Valga Koerteklubi registrisse (reg. kood 80244377).

2006 a. hooaja võistlustel oli Valga kutsikad juba  21 korda oma oskusi Tartu kohtunikele näitamas. Koolitajana jäin saadud tulemustega väga rahule.

Kaks Valga koera said  positiivse tulemuse ka KK eksamilt. KK-1 sai  noor koerajuht Susan Kaleta ja berni alpi karjakoer Private- Stefal Capone 127 punkti (teine bern Eestis, kes KK tulemuse on saanud) ja hinde väga hea. KK-2 sai Gaida Helandi ja Phantasy de Grande Vinko kirja 114,5 punkti ja hinde hea.

2007 aasta plaanidesse kuulub nii treeningplatsi korralik väljaehitamine, klubile ruumide muretsemine kui ka konkurentsi pakkumine Urani karikasarja etappidel.  Veel on palju mõtteid, aga esialgu nendest pikemalt ei räägi. Kuna aga allakirjutanul saab aastal 2007 25 aastat tegelemisest koerakasvatusega, siis plaan kõik oma unistused ka teoks teha….

Kõigile edu soovides,

Pille Lahesoo


  

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.