Saaremaal jäeti dogilaadne koer bussijaama mahaEile keskpäeval istus suur must segavereline dogilaadne koer bussijaama kõrval asuvas loomakliinikus. Loomakliiniku töötajad nägid koera bussjaama juures peremeheta ringi jooksmas ning arvasid, et ilmselt on loom ennast lahti tõmmanud, sest koeral oli kaelarihm ja ta ei näinud nälginud välja. Kahjuks puudus loomal kiip ega olnud tal ka kaelarihma küljes mingit märget omaniku kohta, vahendab Meiemaa.

Päevapeale selgus aga hoopis kummaline tõsiasi. Bussijaama kassapidaja kõneles, et kõik see juhtus juba enne uut aastat, kui üks inimene oli tulnud talle ütlema, et suur must koer jookseb õues ringi. Mõne aja pärast selgus aga ühe teise reisija jutust, et ta nägi, kuidas vene keelt kõnelevad inimesed jalutasid busside taga koeraga, kui aga tuli aeg minna bussi peale, lasti koer lihtsalt rihma otsast lahti ning mindi bussi. Koer jäi maha bussijaama.

Miks nii käituti, jäi selgusetuks ja juhtumit pealt näinud inimene ei jätnud ka meelde, mis liini bussi peale mindi. Bussijaama töötajad teatasid küll turvafirmale, aga jäädi lootma, et järsku on koeral ikkagi mingi koht, kuhu ta tagasi oskab minna.

Vahepeal oli koer bussijaama juurest kadunud ja mingitel andmetel nähti teda Maxima poe juures, kuid ilmselt tuli loom tagasi kohta, kuhu ta maha jäeti ning loomakliiniku inimesed korjasid ta üles.

Maxi loomakliiniku loomaarst Merit Sell ütles, et koer on umbes 2–3-aastane, terve, aga pisut kõhn, mis pole ka ime, kui loom on pidanud üksi hakkama saama.

Lemmikloomade turvakodu eestvedaja Helen Kuleša asus eile koerale ajutist kodu otsima, sest turvakodul oma ruume pole, kuid on olemas hoiukodud, kes loomi nii kaua enda juures peavad, kui vana või uus omanik on leitud.

Kes aga tunneb, et tahaks sellist koera päriselt endale võtta, peaks helistama turvakodu telefonil 5837 0708. Koer on hästi sõbralik, kuulab sõna, harjunud rahulikult üksi toas olema, ei kraabi.

Loomakliiniku inimesed andsid koerale süüa-juua, aga nad ei väsi üle kordamast, et omanikud kiibistaksid oma kassid-koerad ära, sest nii saab kohe omanikele teatada, kui loom on kodust jalga lasknud ja kuskilt üles leitud. Abiks oleks ka see, kui kaelarihmal oleks vihje omanikule.

Miks aga see koer maha jäeti, võib jäädagi selgusetuks.

Foto: Irina Mägi

11.10.12

Koeralugu leidis õnneks kiiresti lahenduse. Selgus, et koer on pärit siitsamast Kudjapelt, kuid varem pole temaga probleeme olnud. Eelmise aasta jõulude ajal laskis aga isane koer kodust jalga ning on sellest ajast saadik kippunud kodust kaduma. Ju võib tegemist olla mõne emase koera jooksuajaga, mis isase koera liikvele ajas.

Lemmikloomade turvakodu eestvedaja Helen Kuleša, kes koerale Valjalas hoiukodu leidis, ütles, et kuna tegemist on hästi sõbraliku loomaga, kes inimesi ei peljanud, võis jääda vale mulje, et bussi peale läinud inimesed jätsid koera maha. Koer võis lihtsalt inimeste juures tiirutada ja ehk ka maiust saada.

Küll aga rõhutas Kuleša veel kord, et inimesed oma loomi kiibistaksid, sest siis poleks olnud vajadust looma pärast muretseda, vaid oleks piisanud kiibi lugemisest, et omanik välja selgitada. Tasub meelde tuletada, et Kaarma vallas ja seega ka Kudjapel on kiibistamine kohustuslik. Lisaks nõuavad koerte ja kasside kiibistamist Kuressaare linn ja Orissaare vald.

Nelja-aastaseks osutunud segaverelise dogi omanik oli looma kätte saades väga tänulik ja õnnelik ning olevat lubanud nüüd looma kindlasti ära kiibistada ja aia üle vaadata, et koer enam minema ei pääseks. Arve looma hoidmise ja transportimise eest on omanikule esitatud.

Selle peale ütleks – hea, et niigi läks, sest hoopis hullem oleks olnud teadmine, et keegi on bussi minnes koera lihtsalt maha jätnud.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 amadeus 2012-02-12 16:06
lõpp hea,kõik hea!
 
 
0 #1 britt 2012-01-11 19:22
nii vihaseks teeb selline hoolimatus :sad:
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.