Küsimus:

Tere!

Ostsin apteegist koerale maakeeli öeldes ussirohtu ja puugirohtu ehk siis Drontal Plus 35 kg ning Advantix Spot on 4,0 ml. Mõlemad ennetava iseloomuga, hetkel ei ole veel puuke avastanud, usse ei ole.  Mulle jäid segaseks kogused ja apteeker ütles, et kõik on infolehes kirjas, kuid ikkagi on segane, seega palun abi koguste tõlgendamisel.

Koer on üle 30 kg ja alla 40 kg kindlasti, täpset kaalu ei tea. Segavereline.

Esiteks - toimeained vast erinevad, seega võin need mõlemad ravimid koerale anda samal päeval? Drontal hommikul ja Advantix õhtul (siis ei jookse ringi ja ravim jõuab imenduda).

Drontal Plus 35 kg:

- infolehes on välja toodud, et soovituslik doos on 15 mg febanteeli, 14,4 mg püranteelembonaati ja 5mg prasikvanteeli kg kehamassi kohta, mis vastab 1 tabletile 35 kg kehamassi kohta. Kas saan õigesti aru, et oma koerale annan ühe tableti, kuna tegu on ennetava meetmega? Millal võin anda järgmine kord? Eelmine aasta ostetud tablettidel oli soovituslik kord poolaasta jooksul anda.

- juhul kui koer kaalub nt 34kg, kas on võimalus, et antud tabletid avaldavad mõnda halba kõrvalmõju?

Advantix Spot On:

Annustamine: Koera kehamass 25 kuni 40 kg, mah 4,0 ml, imidaklipriidi mg/kg kehamassi kohta 10-15 ning permetriini mg/kg kehamassi kohta 50-80.

Kuna üks pipett on suurusega 4,0 ml (koertele kehakaaluga üle 25 kg) ja sisaldab imidaklopriidi 400 mg ja permetriini 2000 mg, siis need numbrid on märksa suuremad kui eeltoodud annustamise korral, mis justkui tähendaks, et ühest tuubist/pipettist jätkub kauemaks kui üheks korraks - kas oleks võimalik paluda tilkades, kui palju võib/peab ühe korraga koerale Advantixit panema, et puugid-sääsed jm eemale hoiaks? Ning mis aja tagant tuleks uuesti ravimit nahale panna?

Olen teile väga tänulik!

Liina

Vastus:

Tere,

Mõlemaid ravimeid võib kasutada samal päeval.

Drontal Plus 35 kg on sobiv tablett teie koerale (isegi kui kaalub 32 või 33 kg, pole probleemi). Loomaarstid soovitavad anda ussirohtu profülaktiliselt 1 kord kvartalis.

Advantix spot on 25-40kg on mõeldud niisuguse kaaluga koertele ühekordseks manustamiseks (turja nahale) ja korratakse iga kuu.

Tervitustega Tiina Toomet

Märksõnad:

Sind võib huvitada veel:


Tagasi