Ees Eesti Loomakaitse Selts korraldab kõige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma teo valimiseti  Loomakaitse Selts korraldab Ülemaailmse Loomade Päeva tähistamise puhul ka sel aastal kõige loomasõbralikuma ja loomavaenulikuma teo valimise.

Eestis valitakse kõige loomavaenulikumat ja - sõbralikumat avalikku tegu juba kümnendat korda. Hääletada saab Eesti Loomakaitse Seltsi kodulehel www.loomakaitse.ee ja Reporteri veebis www.reporter.ee kuni 30 oktoobri õhtuni.

Hääletuse tulemus tehakse teatavaks pühapäeval, 31. oktoobril, mil lõppeb Ülemaailmse Loomade Kuu tähistamine.

Kõige loomasõbralikuma teo saab valida järgmiste juhtumite hulgast:

  • Pelastetaan Koiraat RY on tegutsenud  Eestis alates 2001. aasta sügisest. Selle ajaga on päästetud ja uude koju toimetatud 2650 koera ja 860 kassi. Lisaks on nimetatud organisatsioon koos soome sõprade abiga toimetanud varjupaikadesse mitmeid tonne loomatoitu ja loomatarbeid.
  • Varjupaikade MTÜ poolt loodud Veebiperemehe kampaania toel on 203 inimest asunud hoolitsema varjupaiga asukate eest. Selle programmi läbi parandatakse järjepidevalt loomade elutingimusi, võimaldatakse hädavajalikku ravi ja leitakse ka loomadele uusi kodusid
  • Portaali koer.ee, Advinci OÜ ja Eesti Loomakaitse Seltsi koostöö kampaania „Aita Eesti Koeri“ toel loodetakse koerte abistamiseks koguda 1 000 000 krooni. Tänaseks on suudetud koguda juba ligi 100 000 krooni. Aastaga on abi on saanud rohkem kui 50 koera üle Eesti.

Anna oma hääl!

Kõige loomavaenulikuma teo saab valida järgmiste juhtumite hulgast:

  • Pärnakad Indrek ja Marge Arumäe sõitsid puhkama ja  jätsid äsja poeginud ning haige koera koos kutsikatega koju piinlema. Claudia nimeline  saksa lambakoer oli väga tugevas alatoitumises, lihased olid kõhetunud ning vaglad olid looma naha veristanud. Mõlemad Claudia kutsikad surid.
  • Usaldusühingus Mäetaguse Linnufarm surid nälga 8000 kana. Linnufarmi omanikul Georg Baskakovi juhtimisel on ka varasemal ajal veel kahes kanalas linnud sel moel oma lõpu leidnud
  • Viljandimaa loomaarst Jaan Läätsa läks omavoliliselt Väluste külla hukkama kevadel surnud Ülle Kikase koeri Mõmmikut ja Jerryt. Mees tegutses täielikult pärijate tahte vastaselt ja ei saanud ka mürgisüsti tegemisega hakkama. Mõmmit ja Jerryt esmalt poodi. Seejärel hukkas loomaarst Jaan Lääts koerad labidaga neile pähe tagudes.

Anna oma hääl!


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #2 tammissaar 2010-12-07 11:08
;-) jep
 
 
0 #1 kiisu miisu 2010-11-11 19:18
nii heatahtlik eesti loomakaitse selts lahe
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.