Eesti kangelaskoerad on nüüd valitud
Eesti Kennelliit autasustab sel laupäeval kutsikate ja veteranide Jõulushow raames aasta kangelaskoeri, keda sel aastal oli neli, kirjutab Delfi.

Kangelaskoera tiitli pälvisid Täpi, Bibi, berni alpi karjakoer Jugo ja kesk-aasia lambakoer Geisha. Täpi andis haukudes märku oma peremehe terviserikkest ning kutsus niimoodi appi perenaise, kelle abiga peremehe elu päästeti.

Bibi andis oma perenaisele märku vingumürgitusest, Jugo aga algavast tulekahjust. Geisha äratas haukumisega üles oma perenaise ja tema lapse ning puhkenud majapõlengust päästis tuletõrje veel kaks inimest. Kahjuks suri pererahva päästja ise vingumürgitusse. “Kangelaskoerad on kui suitsuandurid, kes oma perekondi tulesurmast päästavad,” ütles Maris Siilmann Eesti Kennelliidust.

Maris Siilmanni sõnul saavad koerte peremehed oma lemmiku kangelasteo eest meene ning usutavasti saavad ka koerad ise midagi suupärast.

Tiitliga kaasnevate meenete üleandmine toimub laupäeval kell 14.30 Kalevi spordihallis.

Eesti Kennelliit annab aasta kangelaskoera tiitleid välja üks kord aastas, seda alates 2003. aastast. Aunimetuse võivad pälvida nii ametlikult töötavad koerad kui ka tavalised kodukoerad. Soomes tunnustati tänavu koguni kümmet kangelaskoera.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.