Active Image
Margus Linnamäele kuuluva MM Grupi tütarfirma Bacterfield teeb lemmikloomatoidu alal revolutsiooni. Selle aasta sügisel paisatakse esialgu põhiliselt Euroopa turgudele uudne koerte kuivtoit Formula ProBiotic, kuhu on lisatud kasulik ja kauasäiliv probiootiline bakter. Rahvakeeli võib uut toodet nimetada koerte Actimeliks.

Bacterfield toodab ise koeratoidu, mitte ei tegele sellele vaid bakteri lisamisega. Toidud on mõeldud nii kutsikatele, täisealistele kui ka juba vanemasse ikka jõudnud koertele. Samuti tuuakse turule spetsiaalselt energiat andvad krõbuskid.

Kirejevase sõnul on tegemist uudse ja revolutsioonilise tootega. “Meie poolt patenditud ja väljatöötatud tehnoloogia võimaldab pakkuda toodet kõigi kolme probiootilise bakteri aspektiga, mis muudab toidu efektiivseks ja tugevdab immuunsust,” rääkis Kirejevas.
Selle aasta sügisel paisatakse uudne koeratoit Soome, Taani, Belgia, Hollandi, Hispaania, Portugali, Venemaa, Iisraeli ja Kreeka turule. Nende riikidega on sõlmitud ka konkreetsed lepingud.

Eestis võib Formula ProBiotic tulla turule järgneva paari kuu jooksul. “Hoolimata sellest, et Eesti turg pole meile esmase tähtsusega, hakkame seda müüma siinsetes loomakliinikutes õige pea,” sõnas Kirejevas. Peatselt Eestis ja mujal Euroopas turule tulevat probiootilist koeratoitu hakatakse müüma 4-, 7,5- ja 15-kilogrammistes kottides.

“Selle toidu hinnatase on veidi kõrgem, kui see on tavaliste, kauplustest saadavate kuivtoitude puhul,” tõdes Kirejevas. Tema sõnul saab kuivtoidukoti kätte sama hinnaga, nagu kõiki teisi kõrgema klassi krõbuskeid.

Kolm põhilist juhtprintsiipi, mida on vaja, et koeratoidus olev probiootiline bakter (Enterococcus faecium) oleks efektiivne: see peab olema elus ja efektiivsus peab olema nähtav.

Hoolimata sellest, et tegu on organismile kasulike bakteritega, on probiootikumid kui tervisliku toitumise üks osa suurema tähelepanu alla sattunud alles hiljuti.

Allikas: Ärileht

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.