Alates sellest aastast tõstab siseministeerium esile parimaid teenistuskoeri ja siseturvalisuse vabatahtlike koeri ning nende juhte. Samuti võivad tunnustuse pälvida teised koerad, kes on inimesi või vara päästnud.


„Eks me kõike peame loomulikuks tunnustada silmapaistvaid inimesi, kes aitavad igapäevaselt Eesti inimeste turvalisust tagada. Nende samade inimeste kõrval aitavad ohte kõrvaldada ja inimesi päästa hea väljaõppe saanud neljajalgsed kolleegid – teenistuskoerad,“ ütles siseminister Andres Anvelt.  „Ka nemad riskivad nii mõnigi kord oma tervise ja eluga, et oma ülesannet täita. Pole kahtlust, et nad on erilist tunnustamist väärt ja seetõttu soovingi algatada turvalisust tagavate koerte tunnustamise traditsiooni,“ lisas minister. Tiitel Aasta Käpp 2018 antakse üle pühendatuna 26. augustil tähistatavale rahvusvahelisele koertepäevale.


Parima koera ja koerajuhi autasu antakse teenistuskoerale või siseturvalisuse vabatahtlike koerale ning tema juhile. Eriauhinna võib anda ka koertele, kes ei ole teenistuskoerad. Autasu saab silmapaistva või erakordse teo eest inimeste päästmisel ja turvalisuse tagamisel, olgu see siis näiteks kadunud inimese leidmine, lõhkeaine või muu ohtliku aine leidmine, vara päästmine, riskantse olukorra maandamine vms. 
Oma kandidaadi tiitlile Aasta Käpp 2018 saab esitada hiljemalt 6. augustiks. Kandidaate võivad lisaks ametkondade ning siseturvalisuse vabatahtlike esindajatele esitada ka inimesed, kelle elu või vara on koer päästnud.

 

Kandidaatide esitamiseks tuleb täita veebivorm aadressil https://www.siseministeerium.ee/et/teenistuskoerad . Laekunud ettepanekute seast teeb valiku hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad ametkondade esindajad, ühiskonnas tunnustatud loomasõber ja loomadega seotud liidu esindaja. Tunnustusüritus toimub 27. augustil Murastes sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži teenistuskoerte koolituskeskuses, kus teenistuskoeri ja koerajuhte on välja õpetatud alates 2007. aastast.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.