Munitsipaalpolitsei Ametile on viimaste nädalatega laekunud mitu teadet, kus seni tuvastamata isik on avanud aiavärava ning lasknud vabadusse aias oleva koera.
Teateid on tulnud nii Nõmmelt, Piritalt kui ka Kristiine linnaosast.

Viimane neist Keemia tänavalt, kus lühikese perioodi jooksul on avatud ühele perele kuuluva maja hoovivärav kolmel korral. Eelmisel aastal tuli aga mupol kokku puutuda juhtumitega, kus koeravihkaja viskas koertele mürgitatud toitu ja tekitas loomapidajatele palju muret ja kurbust.

"Tükk aega on olnud rahu, aga nüüd on pahatahtlik tegevus taas käivitunud," ütles MuPo menetlusosakonna peainspektor Enn Viidu.

"Ei ole selge, kas tegemist on pahatahtliku ulakuse, loomaarmastaja või loomavihkajaga. Loomavihkaja väändunud psühholoogia on orienteeritud sellele, et loom nabitakse kinni ja viiakse hoiupaika või veelgi parem – jääb auto alla. Loomaarmastaja aga tunneb kaasa loomakesele, kelle vabadust aed piirab".

MuPo soovitus on paigaldada aedadele väljastpoolt avamist mittevõimaldavad aiasulgurid. Samuti tasuks naabrivalvega kaetud privaatsemates linnaosades  tähelepanelik olla ja samalaadsetest juhtumitest kiiresti märku anda mupo infotelefonil 14410.

Allikas: pealinn.ee

 

 


Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.