ETTEVAATUST: pahatahtlik mürgitab Stroomi metsas koeri„Minu koer leidis Stroomi metsas jalutades põõsast plastmasskausi, mille sees oli musta paberlindiga ja lipsuga kokkuseotud lihakäntsakas," meenutab teisipäeva õhtul Stroomi metsas kuldse retriiveriga jalutanud koeraomanik Katri.

Katri sõnul on tema koer väljaõpetatud maast ja võõrast kausist mitte sööma, seega ei maitsnud ta ka kahtlast põõsasse poetatud lihatükki, kirjutab Õhtuleht.

„Inimene, kes selle liha sinna pani, on igal juhul vaeva näinud ja ilmselt tunneb päris hästi koerapsühholoogiat. Esiteks, peitis ta liha tee äärde nii, et inimese silm seda ei märkaks. Teiseks, muretses ta kausi ja pani toidu sinna sisse, teades, et paljud koerad ei võta toitu maast. Kolmandaks, lihakäntsakas oli seotud riidest lindi asemel paberlindiga, kuna loom on riidetükki suhtes ettevaatlikum," selgitas koeraomanik, kes viskas leitud kausi ja lihatüki prügikasti.

„Kui kaua see lihatükk põõsas olla võis, ei tea, kuid lehk oli sellel juures ja vaglad ka," lisas neiu.

Kahjuks ei läinud teisel koeraomanikul Stroomi metsas jalutades sama hästi. Kahe kuldse retriiveriga jalutanud inimene jäi oma lemmikutest ilma. Üks neist suri 22. ja teine 24. augustil loomakliinikus. Kas loomad võisid langeda mürgitaja ohvriteks või mitte pole hetkel teada.

„Kui ma oleks teadnud, et kaks koera surid pärast Stroomi metsas jalutamist, siis oleksin lihast pilti teinud ja saanud politseisse pöörduda, kahjuks polnud ma veel teisipäeval sellest traagilisest juhtumist midagi kuulnud ja ei osanud neid asju kokku viia," selgitas Katri.


Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #1 tapicious 2011-09-02 00:56
Nii jube! :o
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.