Foksterjerite näitus
Paides toimus Järvamaa kutsehariduskeskuses Eesti foksterjerite tõuühingu erinäitus, kus osales ligi 40 koera kolmest tõust: siledakarvalised foksterjerid , karmikarvalised foksterjerid ja saksa jahiterjerid .

Ühingu juhataja Marju Ojaste sõnas, et hindamine võtab omajagu aega, sest kohtunik Elmar Lurich on äärmisel põhjalik. Ta lisas, et see on ka hea, sest siis saavad omanikud teada, mida nende koer tegelikult väärt on, vahendab Järvamaa Teataja.

Eesti foksterjerite ühing loodi kolm aastat tagasi. Ojaste sõnul oli põhjuseks see, et koerad hakkasid standardmõõdust üle kasvama ja seepärast oli vaja organisatsiooni, mis kontrolliks foksterjerite aretust.

Foksterjereid kasutatakse ka tänaepäval jahikoertena nii uru- kui ka suuremate ulukite jahil. Üks väheseid siiani praktilises töös kasutatavaid ulukitega silm-silma vastu vőitlevaid jahikoera tőuge, kes samal ajal on peresőbralikud kodukoerad .

Foksterjeri suur vaprus ei ole tihtipeale proportsioonis tema väikese kasvuga. Loomult on foksterjer rőőmsameelne ja elavaloomuline. Hea "kambajőmm" matkal, sportimisel, jahiretkel ning diivanil televiisorit vaadates. Väga kontaktne koer, sobib suurepäraselt tegelemiseks junior händleri vőistlustel, agilitys, dressuuris, trikkide őpetamises - tal on väga hea tasakaalutunnetus.

Saksa jahiterjer on aretatud Saksamaal pärast Esimest maailmasőda. Tőug saadi foksterjeri, Welshi terjeri ja Lakelandi terjeri ristamise teel ja aretati eesmärgil saada universaalne tumedavärviline jahikoer.

Tagasi

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.