Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kuidas käituda kui koer ründas peremeest?
#1392
Suhkrusass
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 14
Offline Profiil

15 aastat, 8 kuud tagasi
Minu lugu:

Minu koer on emane pooleaastane kaukaasia lambakoer.

Täna ründas mind minu koer- hammustas kõvasti kätte- veri lahti mitmest kohast. Analoogne olukord on olnud ka korra varem kuid siis piirdus asi koerapoolse nn. hoiatusega (näksas ja urises)ning allus seejärel.

Meil käivad ehitustööd kodus ning sellega seoses viibivad siin pidevalt töömehed keda koer tunneb ja aktsepteerib. Töömeeste jaoks on mitmel korral päevas kaetud kohvi/söögilaud (varem oli õues, nüüd majas sees)- millegipärast kaitseb koer toitu töömeeste eest, eriti kui omainimesi ei ole vahetus läheduses. Kuna olen päeval kodust ära olnud viimasel ajal ning koer teistele inimestele ei allu siis on koer tavaliselt meelitatud laua juurest minema kondi vmt. maiusega.

Kui mina olen kodus olnud siis on koer palju distsiplineeritum olnud kuid täna siis läks asi selleni, et lõunasöögi ajal sain ta minema laua juurest- allus vastutahtmist ja mossitas mõnda aega, aga hiljem kohvipausi ajaks oli sättinud end laua alla valmis ning ei allunud minu käsule välja minna. Kui võtsin kaelarihmast siis alguses näksas ja läks laua juurde tagasi kui uuesti kaelarihmast võtsin siis hammustas kõvasti- kuna ma ei saanud lasta tal olukorras võitjaks jääda siis rüseledes sain ta kuidagi toast välja, saades samaaegselt mitmeid hammustusi ning eks koergi sai hoope siis minukäest. Pärast andsin talle nuusutada oma verist kätt ja riidlesin ning nüüd paar tundi olen koera ignoreerinud- koer ise ei otsi ka kontakti.
Kuidas oleks õige temaga nüüd käituda?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1398
külaline
 


15 aastat, 8 kuud tagasi
Soovitan pöörduda koolitaja või veel parem, koerakuulaja poole. Nõu saab küsida ka saates meili See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Tundub et karjasuhted on paigast ära, Käitumisprobleemide rubriigis on mitmeid artikleid nii agressioonist kui ka karjasuhetest. Nagu näed, eelmine kord hoiatas, seekord aga juba hammustas - koeraga füüsilisse võitlusesse asumine aga ei ole karjajuhile omane käitumine...Koerast tuleb vaimselt üle olla ning respekt koera poolt peaks olema vabatahtlik, mitte füüsilise allutamisega tekitatud.
Edu!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1403
Suhkrusass
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 14
Offline Profiil

15 aastat, 8 kuud tagasi
Tänan nõuande eest.

Uurin asja.
Head!
Terv.
u
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#1871
sky
 


15 aastat, 5 kuud tagasi
Toidukaitsmist ning domineerimist tuleb kaukadega ette. Mõlemal juhul algab asi karjasuhetest. See ,et koer vaid 6k vana, on ses mõttes hea ,et peremehe jõud käib(veel)üle ning käitumist on võimalik veel muuta. Kaukaaslaste puhul on oluline mitte anda "punktivõitu" koerale. Peremees peab olema kindlalt juht, kui vaja ka füüsilise jõu hinnaga. Kui asi ei parane, soovitan ühendust võtta Kesk-aasia ja kaukaasia lambakoerte tõuühinguga: www.cocaoclub.ee
Seal on olemas ka kontakt kaukaaslaste spetsiifikat tundva inimese leidmiseks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4857
Jessi
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

13 aastat, 11 kuud tagasi
Meil on samma lugu 5 kuuse Tiibeti Mastifiga. Lapsed ei sa köögis kraanikausi ja külmkapi ligidal olla. Kui juhtuvad siis näidatakse hambaid ja peale seda koheselt näksatakse. Tihti lõppeb see verega. Endale on tulnud mitmeid kordi kallale, kui riidlema lähen. Õues ei meeldi üldse, kui midagi keelatakse, võttis koheselt käest kinni, nii tugevalt, et 3 päeva ei liigutanud põialt. Ei oska midagi teha, asi läheb ainult hullemaks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4858
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

13 aastat, 11 kuud tagasi
Jessi,palun võta kiiresti ühendust kodukandile lähima koerte koolitajaga! Mastiinod on tõsine tõug,kasvavad kiiresti ja asi võib lõppeda kurvalt.Lapsed ei tohi koera kiusata-ärritada viimse piirini ja koer ei tohi lapsi terroriseerida ja vigastada.Usu mind,asi on tõsine kuna koer peagi puberteediealine ja siis läheb tema allumine ja sõnakuulmine eriti allamäge.Enne seda peaksite saama asja enam vähem kontrolli alla ja ise niipalju nõuannet,et koeraga adekvaatselt toime tulla.Karjasuhted on teil juba praegu päris viltu vajunud.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1